به گزارش ترجمان صبح، براساس اعلام سایت فدراسیون دوچرخه‌سواری، بهنام خلیلی خسروشاهی رکابزن تبریزی از سوی سرمربی تیم ملی نیمه استقامت کشورمان، به اردوی این تیم دعوت شد.

اما یکی از نکات بسیار جالب دعوت این رکابزن تبریزی به اردوی تیم ملی، اتفاقات زندگی شخصی و ورزشی وی در این خصوص می‌باشد.

مدتی پیش ترجمان صبح با انتشار مطلبی تحت عنوانقهرمانان ورزشی آذربایجان‌شرقی؛ از دست فروشی تا مسافرکشی/ میدان زندگی رحم نداشت، به وضعیت نامناسب مالی برخی از ورزشکاران مطرح استان آذربایجان‌شرقی پرداخته بود.

در این گزارش، نام بهنام و زهرا خلیلی خسروشاهی نیز وجود داشت. به اذعان یکی از کارشناسان و پیشکسوت دوچرخه‌سواری تبریز، خواهر و برادری که با داشتن استعداد بسیار عالی در رکاب زدن می‌توانستند در دوچرخه‌سواری ایران حکومت کنند. اما بنابه دلایل نامعلوم از دوچرخه پیاده شدند و دیگر نامی از این دوچرخه‌سواران در رسانه‌ها نیز دیده نشد. هرچند در خصوص عدم تمایل خواهر و برادر خلیلی خسروشاهی مبنی بر عدم تمایل برای رکاب زدن در دست است اما شاید انتشار این مسائل دور از اخلاق باشد.

اما بهنام خلیلی خسروشاهی رکابزن ۳۲ ساله تبریزی که در این مدت در یکی از کارخانه‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی به عنوان نیروی کار مشغول به فعالیت بود، در سال جاری به عنوان دوچرخه‌سوار تیم عقاب تهران باردیگر پا به رکاب شد و توانست در برخی از مراحل لیگ برتر نیز روی سکو برود.

موفقیت وی باعث شد تا وی توسط محمود پراش سرمربی تیم ملی، به اردوی تیم ملی نیمه استقامت کشور دعوت شود. اتفاقی که می‌تواند برای این رکابزن تبریزی بسیار نکته مثبت خوبی باشد و در صورت حمایت، می‌تواند همانند قادر میزبانی، احد کاظمی، صمد پورسیدی، سعید صفرزاده و… افتخارات زیادی کسب کند.

هرچند شنیده‌ها حاکی از این است تیم دانشگاه آزاد تبریز و مس کرمان نیز به دنبال جذب این رکابزن هستند. شاید اگر پتروشیمی تبریز پرافتخارترین تیم ایران و آسیا از تیمداری منصرف نمی‌شد، شاید الآن شاهد افتخارآفرینی‌های مجدد رکابزنان تبریزی در سطح بین‌المللی بودیم.

بیشتر بخوانید؛
۵ رکابزن آذربایجان‌شرقی اردونشین شدند