به گزارش ترجمان صبح، حسین افتخاری  هدف از برپایی این گردهمایی را تجدید بیعت با ولایت عنوان و اضافه کرد: در شب ولادت الگوی ورزشکاران زورخانه ای و پهلوانی، امیرالمومنین علی (ع)، برگزاری این مراسم می تواند بیش از پیش در توسعه و ترویج منش و شیوه مردانگی آن امام همام موثر باشد.

وی اظهار داشت: گردهمایی فوق پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان استانی و شهرستان در محل زورخانه علی بن ابی طالب برگزار و از پیشکسوتان این رشته باستانی و فرهنگی تجلیل خواهد شد.

افتخاری اجرای آواز خوانی توسط مرشد زورخانه در مورد زندگی و سیره امیرالمومنین و همچنین آماده کردن کیک ۲ هزار نفری تولد امام اول شیعیان را از دیگر برنامه های این مراسم معنوی و ورزشی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در گردهمایی یاد شده شرایط و پروتکل های بهداشتی ابلاغی رعایت می شود، گفت: برای اجرای این مراسم تمهیدات لازم و کافی تدارک دیده شده است و امیدواریم با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی هیچ مشکلی در اجرای این برنامه نداشته باشیم.

افتخاری گفت: همه ورزشکاران نه فقط ورزشکاران زورخانه ای باید در کنار توجه به ورزش قهرمانی، به اخلاق ورزشی هم توجه کنند و ورزش را فقط برای قهرمان شدن و کسب مدال خلاصه نکنند.

وی با اشاره به ارزش و مقام پیشکسوتان و بزرگان در بین ورزشکاران زورخانه ای، اظهار داشت: در این رشته آداب و آئین خاصی وجود دارد که باید به همه رشته ها سرایت پیدا کند که  از جمله آنها می توان به تذهیب نفس، احترام به پیشکسوتان و بزرگان، توجه به معنویات و سلامت جسم و روح اشاره کرد که به وضوح در ورزش زورخانه ای قابل لمس است.