به گزارش ترجمان صبح، اوایل خرداد ماه سال ۱۳۹۷ خبر واگذاری رسمی باشگاه تراکتورسازی تبریز به بخش خصوصی (محمدرضا زنوزی) رسما توسط رسانه‌ها منتشر شد و عباس الیاسی سرپرست وقت باشگاه نیز توانست به وعده خود که واگذاری این تیم به بخش خصوصی بود، عمل کند.

بعد از این اتفاق، پرشورهای فوتبال ایران امیدوار بودن با داشتن یک سرمربی و مدیریت قوی این باشگاه، ثبات به این تیم پرطرفدار برگردد و تراکتور بتواند بعد از مدت‌ها به قهرمانی در لیگ برتر برسد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که زنوزی ضمن تغییرات گسترده در مدیریت و مربیان باشگاه، نام این تیم را در اوایل تیرماه سال ۱۳۹۸ از تراکتورسازی، به تراکتور تغییر نام داد.

اتفاقات رخ داده در تراکتور زنوزی تنها به بحث تغییر مدیران این باشگاه برنمی‌گردد. این تیم در ۳ سالی که تحت مالکیت محمدرضا زنوزی به فعالیت پرداخته است، تابدین لحظه ۹ مربی را به خود دیده است که این نیز یک رکورد در تغییر مربیان تراکتور محسوب می‌شود.

تراکتور در فصل اول خصوصی‌سازی به مرد پرآوازه ولزی، جان توشاک واگذار شد اما عمر این مربی کهنه‌کار در تیم تبریزی حتی به نیم فصل اول هم نرسید تا محمد تقوی دستیار وی سرمربی تراکتور شود. تقوی نیز عملکرد نسبتا قابل قبولی داشت اما مدیریت باشگاه تصمیم گرفت ادامه فصل را به جرج لیکنز بلژیکی بسپارد. سرمربی بلژیکی نیز در ابتدای حضورش عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت اما پس از بازی معروف تراکتور و سپیدرود در شهر رشت، ورق به ضرر او برگشت و بعد از اتمام فصل، تبریز را برای همیشه ترک کرد.

بیشتر بخوانید؛
مهاجم جدید تراکتور نیامده محروم شد!
دستیاران خطیبی در تراکتور مشخص شدند

در فصل بعدی تراکتور با به خدمت گرفتن مصطفی دنیزلی سرمربی معروف ترکیه‌ای یکی از اخبار داغ نقل‌وانتقالات لیگ برتر کشور را به نام خود ثبت کرد اما این مربی کهنه‌کار نیز عمرش در تراکتور دوام زیادی نیاورد. بعد از وی نیز احد شیخ‌لاری و ساکت الهامی هدایت تیم را برعهده گرفتند که قهرمانی در جام حذفی مقابل استقلال باعث شد تا ساکت الهامی به یک چهره محبوب در فوتبال تبریز و آذربایجان شناخته شود.

محرومیت سنگین الهامی پس از دیدار مقابل استقلال در فینال جام حذفی، باعث شد تا مدیریت این باشگاه هدایت تیمشان در فصل جدید را به علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال و ذوب‌آهن بسپارند که این مربی نیز همانند توشاک و دنیزلی، عمری چندان زیادی در تبریز نداشت.

پس از برکناری منصوریان از هدایت تراکتور، مدیران این تیم هدایت تیمشان را به صورت موقت به مسعود شجاعی کاپیتان ملی‌پوششان سپردند اما پس از اتمام نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر، رسول خطیبی که سابقه مربیگری در همین تیم تراکتور، گسترش فولاد، ماشین‌سازی تبریز را در کارنامه خود دارد، سرمربی جدید تراکتور شود.

هرچند حضور رسول خطیبی در تراکتور با اعتراض مدیران باشگاه آلومینیوم اراک همراه بوده است اما رسول پاشای پرشورها اکنون نهمین سرمربی تراکتور زنوزی است. خطیبی در تراکتور کار نسبتا سختی خواهد داشت، دیدار سوپرکاپ مقابل پرسپولیس و حضوری قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا قطعا از آزمون‌های سخت سرمربی جوان تبریزی است.