به گزارش ترجمان صبح، محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات صنایع غذایی با بیان اینکه صنایع غذایی و دارویی از جمله صنایع پیشرو استان هستند، افزود: تولید استاندارد و ارتقا کیفیت این صنایع جز دغدغه های مدیران تولید و دستگاه های نظارتی است.

وی با اشاره به اینکه گاه به دلیل اختلاف نظر و یا متفاوت بودن آزمایشگاه ها این صنایع با مشکلاتی مواجه می شوند، ادامه داد: بر همین اساس از مجموعه دستگاه هایی که ناظر و مجری این صنایع هستند جهت بررسی و رفع مشکلات در این جلسه دعوت شده است.

پورمحمدی هدف از این جلسه را افزایش دقت نظارت ها به گونه ای که به تولید و کیفیت محصولات لطمه وارد نشود عنوان کرد و گفت: مراحل رسیدگی به مشکلات این واحدها نیز باید کوتاه تر شود.

وی تاکید کرد: محصولات دارویی و پزشکی در کمیته انطباق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز بررسی و رسیدگی شود تا پروسه رسیدگی و تعداد پرونده ها کاهش یابد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اگر پرونده ای دارای مشکلی فراتر از کمیته انطباق باشد باید در کمیته ماده ۴۲ استاندارد مطرح و بعد از جمع بندی اگر قابل چشم پوشی نیست و جرمی اتفاق افتاده باید در دستگاه قضایی مطرح شود.