به گزارش ترجمان صبح، ایرج شهین باهر امروز در صحن علنی شورای شهر تبریز با اشاره به طرح کاشت رایگان نهال در حیاط منازل شهروندان اظهار کرد: سامانه ای طراحی شده است که از طریق آن سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز در حیاط منازل شهروندان علاقه مند و داوطلب، درخت میوه می کارد.

او ادامه داد: تاکنون ۵۵۰نفر در این طرح ثبت نام کرده اند و می توان گفت شاهد استقبال ویژه ای از سوی شهروندان هستیم. علاوه بر این بخشی از کار سم پاشی و نگهداری از نهال ها در این طرح توسط سازمان سیما و منظر انجام می گیرد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: با آغاز فاز سوم طرح کاشت یک میلیون اصله نهال، تلاش می کنیم به وعده سبز خود عمل کنیم.
ایرج شهین باهر تاکید کرد: امسال به اندازه کل گذشته تبریز درخت و درختچه در این شهر کاشته می شود.

*

به مناسبت هفته درختکاری . نهال رایگان مثمره توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تحویل داده می شود.

این طرح که در قالب طرح “درخت دوستی بنشانیم” اجرا می شود، با هدف توسعه فضای سبز شهری تبریز صورت می گیرد. 

شهروندانی که علاقمند به دریافت رایگان نهال میوه هستند، می توانند با مراجعه به سایت رسمی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، بر روی لینک اختصاصی طرح کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. 

گفتنی است فرصت ثبت نام، اول تا پانزدهم اسفندماه اعلام شده است. 

امسال سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای اولین بار حرکتی را آغاز کرده و در نظر دارد با اهدای نهال رایگان به شهروندان و کاشت آن توسط عوامل سازمان، شهروندان را بر توسعه فضای سبز تشویق کند.