به گزارش ترجمان صبح، مرتضی شفیعی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوره آموزشی روزنامه‌نگاری با توجه به شرایط خاص کرونایی حاکم بر کشور به صورت مجازی برگزار می شود و حدود ۳۰ نفر از رسانه های مختلف استان در آن شرکت دارند و بقیه رسانه ها در نوبت دوره بعد آموزش روزنامه نگاری قرار گرفتند.

وی ادامه داد: این دوره در قالب ۱۰ جلسه و در سرفصل های اصول خبرنویسی، مختصری از آیین نگارش در مطبوعات، روش های مصاحبه، گزارش‌نویسی، قانون مطبوعات و اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای برگزار می شود.

شفیعی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در آزمون پایان دوره شرکت خواهند کرد و افرادی که بتوانند امتیازات لازم را کسب کنند، با دریافت گواهی‌نامه مربوطه به رسانه های مکتوب و مجازی استان برای فعالیت معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: نام‌نویسی در دوره برای عموم آزاد بوده و اعضای خانه مطبوعات آذربایجان شرقی و خبرنگاران شاغل در رسانه‌های دارای مجوز از تخفیف ۵۰ درصدی هزینه شرکت در دوره برخوردار شدند، ضمن این‌که کارمندان روابط عمومی نهادهای دولتی و غیردولتی با ارایه معرفی‌نامه معتبر از تخفیف ۲۵ درصدی ثبت نام بهره مند می شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی برگزاری دوره های آموزشی مستمر و تخصصی را از جمله اهداف این تشکل رسانه ای برشمرد و گفت: دوره های مختلف آموزشی برای سال آینده طراحی و پیش بینی شده است.

خانه مطبوعات آذربایجان شرقی حدود ۲۰۰ عضو دارد.

بیشتر بخوانید:

ضرورت پایبندی به اخلاق روزنامه‌نگاری در فضای رسانه‌ای

کرونا و «روزنامه‌نگاری بحران»

لزوم تسریع در راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان شرقی در خانه حریری