به گزارش ترجمان صبح، سی‌وپنجمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان که قرار بود در مهر ماه سال ۱۳۹۹ برگزار شود، به دلیل شرایط کرونایی حاکم در کشورمان به اردبیهشت ماه سال ۱۴۰۰ موکول شد.

در حال حاضر و گسترش شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح کشور، برگزاری سی‌وپنجمین دوره این تور نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

شنیده‌ها حاکی از این است مسئولان برگزاری این تور بین‌المللی در نظر دارند سی‌وپنجمین دوره این تور را در مهر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار کنند که البته این موضوع نیز بستگی به واکسیناسیون و وضعیت شیوع کرونا در سطح کشور دارد.

ناصر هوشیار دبیر هیئت دوچرخه‌سواری استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، ضمن تایید خبر فوق عنوان داشت: به دلیل شرایط کرونایی کشور ما مجبور شدیم با نامه‌نگاری از سوی فدراسیون دوچرخه‌سواری این موضوع را به اتحادیه جهانی اطلاع دهیم.

وی گفت: از سال ۱۳۶۵ علی‌رغم اینکه کشور در شرایط جنگی بود، این تور بدون وقفه برگزار شده است اما در سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع گسترده کرونا در سطح کشور امکان برگزاری سی‌وپنجمین دوره تور به هیچ عنوان امکانپذیر نبود. به هرحال این تور یک تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی است و ما باید بحث حضور تیم‌های خارجی را در کشورمان نیز در نظر بگیریم.

دبیر هیئت دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: امیدوارم شرایط کرونایی کشور تا مهر ماه ۱۴۰۰ به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم‌ سی‌وپنجمین دوره تور را برگزار کنیم تا بیش از این تعلیق در برگزاری این تور بین‌المللی رخ ندهد.

بیشتر بخوانید؛
نگاهی به مربیان تراکتور زنوزی؛ خطیبی نهمین مربی!
تیم‌های خوزستانی حریفان تراکتور و ماشین‌سازی در جام حذفی