به گزارش ترجمان صبح، رضا اردکانیان صبح امروز سه پروژه افزایش ظرفیت پست در دو شهرستان تبریز و مرند با سرمایه‌گذاری ۳۶.۵ میلیارد تومان را به بهره‌برداری رساند.

بر این اساس، پروژه‌ “افزایش ظرفیت پست مرند ۱” با تعویض یک دستگاه از ترانسفورماتورهای دمونتاژ شده از پست سعید آباد به ظرفیت ۴۰ مگاولت آمپر با ترانس یک پست مرند ۱ به ظرفیت ۲۵ مگاولت آمپر، “افزایش ظرفیت پست ۱۳۲.۲۰ کیلوولت فارفارمرند” با نصب و راه اندازی ترانس ۲۵ مگاولت آمپر دمونتاژ شده از پست مرند ۱ و “افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت گلستان” در استان آذربایجان‌شرقی افتتاح شد.

این گزارش می‌افزاید، این پروژه‌ها با هدف تامین برق، افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری رسید.

*

#هر_هفته_الف_ب_ایران عنوان پویشی است که رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است. در این پویش، ۲۲۷ پروژه با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار، تا پایان سال ۱۳۹۸ در ۳۱ استان کشور به بهره‌برداری رسید.

این پویش که سال گذشته با وجود تحریم های ظالمانه جمهوری اسلامی ایران به خوبی اجرا و در هر استان هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد، سال جاری نیز با ۲۵۰ طرح و هزینه ۵۰ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور تا پایان سال اجرا می شود.

یکی از اهداف «پویش هرهفته_الف_ب_ایران» تعامل دو سویه با جامعه برای ارائه عملکرد، همکاری و بازخورد و استفاده از نظرات ارزشمند و مدیریت توام عرضه و تقاضا است.

پویش هرهفته_الف_ب_ایران یک مأموریت مشترک برای تمام دلبستگان به نظام و انقلاب اسلامی بوده و هست، وزارت نیرو در این پویش به‌عنوان یک خط‌نگهدار بود که با طراحی این پویش با کمک هم توانستیم نشان بدهیم که تهدیدات دشمنان اثری ندارد.

این پویش موجب شده که بیشتر به اندازه‌ها و ظرفیت‌های خودمان در داخل کشور در صنعت آب و برق توجه کنیم که صرفا شامل همکاران در وزارت نیرو نیست.