به گزارش ترجمان صبح، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از انتشار فراخوان مرحله جدید طرح جوانه در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت گفت: در گرنت فناوری حمایت های مالی بلاعوض از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی تمامی دانشگاه های استان ، مرتبط با فناوری در حوزه IT و ICT که منجر به تولید محصول با قابلیت تجاری سازی شوند صورت می گیرد.

دکتر عبدالرضا واعظی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح کاربردی نمودن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی است ؛ افزود: کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه های مرتبط با دو حوزه IT و ICT داشته باشند حتی درصورتی که در رشته مرتبط با این دو حوزه تحصیل نمی کنند می توانند با ثبت نام در طرح گرنت جوانه از حمایت های این طرح برای انجام پروژه های خود در قالب پایان نامه های فناورانه برخوردار شوند.

وی یادآور شد: مرحله اول گرنت جوانه در سالجاری در پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، سمنان، فارس و مرکزی بصورت پایلوت اجرا شد و درمرحله نخست اجرای طرح در استان آذربایجان شرقی ، از ۴ رساله دکتری و ۵ پایان نامه کارشناسی ارشد به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال حمایت مالی انجام شد.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام از ۱۲ الی ۲۳ اسفند ماه سالجاری به وبسایت techgrant.msrt.ir مراجعه کنند.