به گزارش ترجمان صبح، شریفی از اجرای عملیات آرماتوربندی کوله ستونهای پایه p2 در ضلع غربی پروژه ارتش خبر داد و گفت : بعد از اتمام آرماتوربندی در ضلع غربی، قالب بندی وبتن ریزی در چند روز آینده شروع خواهد شد .

او افزود : اخیرا بتن ریزی فونداسیون پایه p1 به اتمام رسیده و در چند روز آینده بتن مگر زیر فونداسیون پایه p2 انجام وآرماتو بندی آن شروع می شود .

مدیر عامل سازمان عمران اضافه کرد : در ضلع شرقی پروژه هم حفاری شمع ها ی کوله وسبد گذاری در حال اجرا می باشد که هدف از انجام عملیات در این مرحله فراهم نمودن برای بتن ریزی شمع ها در این ضلع از پروژه است .

شریفی در خاتمه خاطر نشان کرد : در محل فونداسیون‌ پایه های p_4_5_6 عملیات سنداژ دستی جهت شناسائی تاسیسات شهری از جمله گاز، آب ، برق و مخابرات در حال انجام می باشد که بعد از اینکه اطمینان حاصل گردید مشکل زیر ساخت نداریم عملیات حفاری شمع ها شروع و بلافاصله پی کنی محل پایه انجام خواهد گرفت.

*

بابک شریفی پیش از این  در گفت‌وگو با خبرنگاران از آغاز عملیات اجرائی پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش خبر داده و اگفته بود: این پروژه در بودجه سال ۹۹ شهرداری تبریز به تصویب رسیده و با انجام مناقصه پیمانکار پروژه مشخص و تحویل زمین و تجهیز کارگاه نیز انجام گرفته است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به اهمیت ترافیکی تقاطع ارتش اگفته بود: اجرای پروژه و محوطه کارگاه را به نحوی اجرایی خواهیم کرد که کمترین ترافیک و راه بندان را در مسیر شاهد باشیم تا شهروندان با تکمیل و افتتاح پروژه تردد سهل و آسان در مسیر داشته باشند.

شریفی با اشاره به اهمیت همکاری بین بخشی در اجرای این پروژه بیان کرده بود: بین شهرداری منطقه سه تبریز به عنوان کارفرمای پروژه و همچنین سازمان سیما و منظر به عنوان متولی فضای سبز شهری برای جابجائی درختان واقع در پروژه و سازمان عمران تبریز همکاری جدی برای تسریع در اجرا و بهره‌برداری سریع این پروژه وجود دارد.