به گزارش ترجمان صبح، تیم فوتبال محتشم تبریز در اوایل سال ۱۳۹۶ با خرید امتیاز تیم ملی پوشان تبریز، در مرحله اول لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور با مربیگری علی ابراهیمیان رسما باشگاه‌داری در فوتبال آذربایجان را آغاز کرد.

این تیم که یک مجموعه کاملا خصوصی است، توسط یعقوب مهدی‌زاده مالک این باشگاه اداره می‌شود و توسط علی ابراهیمیان مربی و کاپیتان سابق تراکتور به مرحله دوم لیگ دسته ۳ رسید و در فصل اولی که محتشم به لیگ دسته ۲ صعود کرد، هدایت این تیم برعهده ابراهیمیان بود.

اما بعد از جدایی ابراهیمیان و حضور وی در کادرفنی تراکتور، امیرعلی احمدزاده هدایت این تیم را برعهده گرفت و در نهایت محتشم تبریز توانست با ارائه بازی‌های دیدنی و کسب امتیازات لازم، قهرمانی در لیگ دسته ۳ را جشن بگیرد و به لیگ دسته ۲ صعود کند.

بیشتر بخوانید؛
شکست مدیرعامل و بازیکن سابق تراکتور در انتخابات فدراسیون

تیمداری یک مجموعه کاملا خصوصی در ورزش و فوتبال آذربایجان یک پدیده بسیار مثبت و خوش‌آیندی که است که مجموعه‌های خصوصی نیز از ورزش آذربایجان حمایت می‌کنند. محتشم نیز در این مدت عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت.

اما با شروع لیگ دسته ۲، محتشم استارت چندان جالب توجهی نداشت و با ۲ تغییر در راس کادرفنی تیمش، در حال حاضر تنها با کسب ۴ امتیاز از ۱۱ دیدار برگزار شده، در قعر جدول لیگ دسته ۲ قرار دارد. این شرایط در حالی است که علم و ادب دیگر نماینده تبریز که یکی از تیم‌های سقوط کرده لیگ دسته یک می‌باشد، با کسب ۲۰ امتیاز در صدر جدول گروه ب لیگ دسته ۲ قرار دارد.

عدم کسب نتیجه مناسب محتشم تبریز باعث شده است تا یکی از باشگاه‌های کاملا خصوصی فوتبال تبریز و آذربایجان شرایط چندان مناسبی نداشته باشد. هرچند حضور چنین مجموعه‌های خصوصی برای فوتبال ایران اتفاق خوش‌آیندی است اما باید به این موضوع نیز اهمیت داد که این تیم‌ها نماینده تبریز و آذربایجان در لیگ دسته ۲ باشگاه‌های کشور هستند و باید از آبروی ورزشی نیز دفاع کنند.

امید است این باشگاه خصوصی با تقویت در نیم فصل رقابت‌های لیگ دسته ۲، نتایج قابل قبولی در ادامه مسابقات کسب کند و کماکان بتواند برای فوتبال تبریز و آذربایجان افتخارآفرینی کند.