به گزارش ترجمان صبح، مسعود برزگر جلالی در آیین  درختکاری در محوطه فرمانداری تبریز اظهار کرد: اولویت اول شهرداری تبریز توسعه فضای سبز پایدار شهری است که خوشبختانه عزمی عمومی در این راستا ایجاد شده است.

وی با اشاره به طرح کاشت یک میلیون اصله نهال در سال ۹۹ افزود: شهرداری تبریز در فصل کاری سال ۹۹ کاشت یک میلیون اصله نهال و درختچه را در برنامه کاری خود قرار داده و درختچه‌هایی که  قابلیت تبدیل به درخت دارند و در فصول مختلف گل‌دهی خواهند داشت، کاشته شده است که در دو سه سال آینده فضای سبز شهری، زیبایی خاصی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به کمبود درخت در تبریز اعلام کرد: برای کاشت این یک میلیون اصله درخت و درختچه باید دست در دست هم بدهیم، چرا که این تعداد برای تبریز کم بوده و حداقل به پنج میلیون اصله درخت دیگر نیاز داریم.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، جلالی اضافه کرد: حضور امروز ما در برنامه درختکاری نشانگر این بود که تمامی ادارات و کارخانجات باید دست در دست هم دهیم و اقدام به کاشت درخت کنیم که هم برای سلامتی جامعه و خودمان خوب است و هم آثار ماندگار از خودمان برای نسل‌های آینده به یادگار بگذاریم.