به گزارش ترجمان صبح، سید محمدحسین بلاغی در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه حوزه هنری برای سال ۱۴۰۰ سند تحول تدوین شده دارد، اظهار داشت: معتقدیم فعالیت‌های هنری باید استان‌محور باشد و بتواند هنر بومی استان را تقویت کند که به صورت ده ساله تدوین شده است.

وی افزود: هنر انقلاب ترسیم کننده استقلال هویتی در چهارچوب مکتب اسلام ناب است که مردم باید بتوانند از هویت‌های خود شناخت کافی داشته و از آن دفاع کنند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی ابراز کرد: بر اساس منشور هنر انقلاب، رسالت هنر صیقل دادن اسلام ناب و در خدمت آرمان‌های جامعه برای عدالت طلبی است.

وی وظیفه هنر انقلاب را امیدآفرینی عنوان کرد و ادامه داد: روح حاکم بر بیانیه گام دوم انقلاب،  هویتی و فرهنگی است که باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

بلاغی تاکید کرد: حوزه هنری در کنار سایر جریان‌های هنری و فرهنگی استان، برای تقویت هنر انقلاب اسلامی تلاش کرده و همچنین در ایام کرونا تلاش خود را در فضای مجازی معطوف کرد به طوری که محتوای منتشره حوزه هنری در فضای مجازی بیش از ۸ برابر شد.

وی با بیان اینکه کرونا در این حوزه تلنگری بود نشان داد می توانیم در حوزه فرهنگی ورود موفقی داشته باشیم افزود: برای سالگرد شهادت سردار سلیمانی توانستیم بیش از ۱۱۰ عنوان محتوای فاخر مجازی منتشر کنیم.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به محدودیت های کرونایی یادآور شد: سال گذشته بیش از ۸ ماه سینماها حتی با وجود فعالیت تنها ۱۰ درصدی تعطیل شد در حالیکه برخی جاها بدون فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور مرتب فعالیت داشتند.

وی از کلنگ زنی پردیس سینمایی ۱۳۰۰ متر مربعی مراغه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در یکی از مناطق کم برخوردار تبریز هم یک پردیس مشارکتی ۳ ساله در دست راه اندازی است.

بلاغی خاطرنشان کرد: خوشبختانه توانستیم جشنواره فیلم فجر را با فاصله گذاری اجتماعی در تبریز اکران کنیم، از سوی دیگر مجتمع سینمایی ۷ ساله ۲۹ بهمن تبریز هم اکنون نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت دارد و در تلاشیم تا دهه فجر به بهره برداری برسانیم.