به گزارش ترجمان صبح به نقل از  مهر، رضا فدایی اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان دستگاه‌های ذیربط طرح جاده‌های پاک در استان اجرا خواهد شد.

فدایی گفت: این زباله‌ها که توسط عده معدودی از رانندگان، مسافران و گردشگران در طبیعت کنار محورها و داخل دهانه پل‌ها رها می‌گردند که علاوه بر از بین بردن محیط زیست، منظره ناخوشایندی را در محورهای مواصلاتی ایجاد می‌کنند.

وی افزود: تخلیه نخاله ساختمانی در حریم و طول جاده‌ها منع قانونی دارد و با متخلفان باید برابر قوانین برخورد می‌شود.

فدایی گفت: بر اساس ماده ۷ قانون مدیریت پسماندها، مدیریت و نظارت اجرایی بر پسماندهای شهری و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی بر عهده شهرداری است.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون مدیریت پسماند بخشداری‌ها باید بر اساس شیوه نامه‌های ارسالی از طرف وزارت کشور نسبت به جمع‌آوری، حمل و دفع پسماندهای عادی بین‌راهی از قبیل پسماندهای رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها و سایر تأسیسات اطراف راه‌ها و حریم راه‌ها اقدام و راهداری‌ها باید در مدیریت پسماندهای حریم جاده‌ها و اماکن بین‌راهی با بخشداری‌ها همکاری کنند.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان امیدواری کرد که همه افراد به حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست توجه کرده و از هر گونه اقدامی که سبب تخریب و یا آلودگی محیط زیست می‌شود خودداری کنند.