به گزارش ترجمان صبح، ماشین‌سازی تبریز، نام قدیمی و بسیار ریشه‌دار برای اهالی ورزش و فوتبال دوستان آذربایجان است. قدیمی‌ترین تیم فوتبال شمالغرب کشور اما این روزها اصلا وضعیت جالب توجهی ندارد و روز به روز اتفاقات عجیب و غریب در این تیم باعث بروز حواشی شده است.

ماشین‌سازی در فصل گذشته به سختی توانست سهمیه خود در لیگ برتر را حفظ کند لیکن با شروع فصل جدید تغییرات زیادی داشت و با حضور وحید بیاتلو جوان در راس کادرفنی و البته جذب بازیکنان جوان و اکثراً بی‌نام و نشان موجب شد تا خیلی‌ها به این تیم لقب مرموز‌ترین تیم لیگ برتر را بدهند.

به رغم تغییرات گسترده در یاشیل ماشین که مانند شمشیر دو لبه بود و در یک طرف پوست‌اندازی با تزریق جوانی و انگیزه شکل دیگری به این تیم بخشیده و انتظار می‌رفت ناشناختگی این تیم برای حریفان دردسرساز شود و در طرف دیگر با شاخص بی‌تجربگی بیم آن می‌رفت تا این تیم نتواند نتایج در خور شانی را کسب کند، هواداران این تیم ریشه‌دار نیز به تیم جوان و بی‌نام و نشان خود امید زیادی داشتند اما نتایج مطابق تصورات آن‌ها پیش نرفت و مدیریت بهداد بیات در این تیم باعث شد تا “یاشیل ماشین” عملکرد ضعیفی برجای گذاشته و زنگ تفریح دیگر تیم‌های لیگ برتری شود.

البته اصغر نصیری مدافع سابق و بومی ماشین‌سازی که فقط در چند هفته اول لیگ برای این تیم بازی کرد، در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های محلی بهداد بیات رئیس هیئت مدیره سابق این باشگاه را دلیل اصلی عدم نتیجه‌گیری ماشین‌سازی معرفی کرده بود. شخصی که یکی از نزدیکان زنوزی مالک باشگاه به‌حساب می‌آید و عکس یادگاری او در توافق باشگاه تراکتور با باشگاه بشیکتاش ترکیه به همراه زنوزی و حتی منصور عظیمی نماینگر این موضوع است.

بیشتر بخوانید؛
مدیرعامل مستعفی برای خود معاون ورزشی منصوب کرد!

در این میان، با توجه به حجم تغییرات در این تیم که مانند تیم همشهری‌اش تراکتور بوده و بی‌پایان است، مزید بر علت شده تا رسانه‌ها و کاربران در فضای مجازی از تبریز با عنوان “محله برو بیا” یاد کنند که بی‌گمان عنوان صحیحی نیز می‌باشد. تغییرات متعدد در کادرفنی و حتی مدیریتی ۲ باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی تحت هدایت محمدرضا زنوزی رکورد تازه‌ای در فوتبال کشور ثبت کرده و باعث شده است تا عنوان اولین‌ها باردیگر به شهر اولین‌ها برسد!

در هفته‌ای که گذشت، رسانه رسمی باشگاه ماشین‌سازی علیرضا اکبرپور پیشکسوت این تیم را به عنوان سرمربی جدید سبزپوشان معرفی کرد تا او بعد از وحید بیاتلو، محمدسعید اخباری، مهدی پاشازاده و مجتبی خورشیدی به پنجمین سرمربی فصل ماشین‌سازی تبدیل شده و از حیث حضور سرمربیان مختلف روی یک نمیکت، رکورد جدیدی در تاریخ لیگ برتر به ثبت برساند.

اتفاقات عجیب ماشین‌سازی اما به اینجا ختم نمی‌شود. انتصاب یک فرد غیر ورزشی به معاونت ورزشی باشگاه باعث شد تا حواشی متعددی در فضای مجازی علیه این تیم شکل بگیرد. خیلی از کاربران از عنوان “فاتحه ماشین‌سازی”، “قحط‌الرجالی در ورزش تبریز و آذربایجان” استفاده کردند.

این انتصاب از جایی وارد حواشی متعددی شد که بابک آستن معاون ورزشی ماشین‌سازی هیچ سابقه مدیریت ورزشی نداشت و فیلم‌های دابسمش و تصاویر فتوشاپ منتشر شده در صفحه اجتماعی وی و علی‌الخصوص پوستر منتشره شده او پس از عهده‌داری سمت جدید که به رفتارهای جالب این فرد افزوده است، شعله‌های آتش حواشی رو افروخته کرد.

چیزی که واضح است عدم مدیریت محمدرضا زنوزی در این باشگاه ریشه‌دار و قدیمی است. یاشیل ماشین‌ تخت گاز به لیگ دسته یک می‌شتابد و می‌توان گفت که سقوط این تیم قطعی شده و مدیران ورزشی و حتی استانی بهتر است برای تیمداری موفق ماشین‌سازی در لیگ دسته یک از الآن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.