به گزارش ترجمان صبح، با شکست ۲ بر صفر الهلال عربستان مقابل الاهلی امارات و همچنین باخت ۲ بر یک استقلال تاجیکستان برابر آلمالیخ ازبکستان، معادلات گروه نخست لیگ قهرمانان آسیا به سود پرشورها رقم خورد.

با این نتایج، تیم تراکتور با امتیاز مشابه نسبت به الهلال و به دلیل تفاضل گل بهتر در جمع برترین تیم‌های دوم گروه‌های پنج‌گانه لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قرار گرفته و برای دومین بار به مرحله حذفی این مسابقات راه پیدا کرد.

نکته قابل توجه اینکه صعود تیم شکست‌ناپذیر پرشورها با یک معجزه رقم خورد چراکه گل دوم تیم الاهلی امارات برابر الهلال عربستان در دقیقه ۹۰ به ثمر رسید و در ادامه تیم نماینده عربستان در واپسین لحظات یک موقعیت مسلم گلزنی را به شکل باورنکردنی از دست داد که این اتفاقات باعث رستگاری تراکتور شد.

این گزارش می‌افزاید، با توجه به نتایج بدست آمده و معلوم شدن تیم‌های صعودکننده٬ حریف تراکتور در دور بعدی بازی‌ها در مرحله یک هشتم نهائی تیم النصر عربستان خواهد بود.

همچنین طبق فرمول اعلام شده توسط AFC، مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی طی روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور ماه برگزار می‌شود و تیم تراکتور در شهر ریاض به میهمانی النصر خواهد رفت.

بیشتر بخوانید؛
یک رکورد ماندگار برای شاگردان خطیبی: تراکتور تنها تیم بدون شکست مرحله گروهی غرب آسیا
تراکتور در چه صورت به دور بعدی صعود می‌کند؟