به گزارش ترجمان صبح، آخرین دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دیشب به اتمام رسید و دو تیم دیگر ایرانی نیز توانستند به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کنند.

تیم فوتبال تراکتور که با پیروزی مقابل شارجه امارات توانست خودش را در جمع ۴ تیم دوم برتر ببیند، توانست به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.

تراکتور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۴ تساوی و ۲ پیروزی به دست آورد. اتفاقی که باعث شد تا شاگردان خطیبی تنها تیم بدون شکست مرحله گروهی لیگ نام بگیرند.

محمدرضا اخباری دروازه‌بان این تیم توانست ۵ کلین‌شیت در مرحله گروهی ثبت کند که این موضوع وی را به عنوان برترین کلین‌شیت مرحله گروهی را داشته باشد.

اما محمد عباس‌زاده مهاجم تراکتور عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت. عباس‌زاده در دیدار نخست مقابل پاختاکور ازبکستان توانست ۲ به ثمر برساند.

مهاجم تراکتور در دیدار آخر مقابل شارجه امارات توانست با پاس گل‌های سامان نریمان جهان ۲ گل دیگر به ثمر برساند و با ۴ گل ضمن آقای گلی تیمش، عنوان سوم برترین گلزنان مرحله گروهی لیگ قهرمانان را نیز از آن خود کند.

در جدول بهترین گلزنان لیگ قهرمانان، مایکل اولونگا مهاجم تیم الدحیل قطر با به ثمر رساندن ۸ گل در رده نخست بود و شیخ دیاباته مهاجم استقلال نیز با ۵ گل در رده دوم جدول قرار دارد.

گفتنی است تیم فوتبال تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم النصر عربستان می‌رود که در این دیدار عبدالرزاق حمدالله ستاره خط حمله، عبدالله مادو کاپیتان و مدافع تیم در کنار لاجامی سه بازیکن دو اخطاره تیم عربستانی هستند که نمی‌توانند در دیدار مقابل تراکتور بازی کنند.

بیشتر بخوانید؛
تراکتور صعود کرد و حریف النصر عربستان شد
یک رکورد ماندگار برای شاگردان خطیبی: تراکتور تنها تیم بدون شکست مرحله گروهی غرب آسیا