به گزارش ترجمان صبح، انحلال باشگاه شهرداری تبریز ضربه بسیار سنگینی برای ورزش آذربایجان و تبریز بود. باشگاهی که عملکرد بسیار قابل قبولی در تیمداری رشته‌هایی همچون والیبال، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، شیرجه، شطرنج و… داشت و انحلال این باشگاه اتفاقی بسیار تعجب‌برانگیز بود.

در این بین تیم‌هایی همانند شیرجه، شطرنج، دوچرخه‌سواری، والیبال، بسکتبال و… آسیب‌های بسیار جدیدی دیدند. تیم‌هایی که از سوی دیگر سازمان، ارگان، نهاد یا حتی یک کارخانه متمول دیگر حمایت نشدند تا خاطرات ورزش غیرفوتبالی آذربایجان به خاطرات بپیوندد.

در این خصوص حمید پورهاشم رکابزن ملی‌پوش تیم شهرداری تبریز در گفت‌وگو با ترجمان صبح در خصوص هزینه‌ تیمداری شهرداری در رشته دوچرخه‌سواری اظهار داشت: مجموع هزینه‌های تیمداری نسبت به اعزام تیم‌ به رقابت‌های بین‌المللی متغیر بود. (اینجا بخوانید)

به‌غیر از دوچرخه‌سواری منبع درآمد دیگری نداریم!

وی ادامه داد: مجموع نفرات تیم حدود ۱۰ نفر بود که اگر اشتباه نکنم، قرارداد کل اعضای تیم زیر ۵۰۰ میلیون تومان بود که همه ما از این منبع درآمد گذران زندگی می‌کردیم. چون تقریبا هیچ یک از ما به دلیل حرفه‌ای ورزش کردن منبع درآمد دیگری نداریم.

رکابزن ملی‌پوش تیم منحل شده شهرداری تبریز گفت: متاسفانه مسئولان باشگاه شهرداری و مدیران ارشد شهری ما هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت مطالبات ما قبول ندارند و در نتیجه این عمل باعث می‌شود تا خیلی از ورزشکاران مستعد تبریز و آذربایجان از ورزش دور شوند و در نهایت در آینده شاید شما کمتر از ورزشکاران یا رکابزنان تبریزی در اردوی تیم‌های ملی کشورمان بشنوید.

پورهاشم در خصوص نبود تیم‌های باشگاه حرفه‌ای و تبعات آن، عنوان داشت: وجود یک تیم حرفه‌ای ورزشی شاید در ماه یا حتی شاید سال‌های اولیه هیچ تاثیری در ورزش حرفه‌ای یا نشاط اجتماعی نداشته باشد. اما پس از گذشت مدتی و با کسب عناوین قهرمانی حتما باعث می‌شود تا یک نشاط و شادی خاصی بین مردم ایجاد شود.

وی افزود: تبریز و آذربایجان با انحلال شهرداری به خصوص تیم پتروشیمی، آسیب بسیار جدی دید و الآن هم هیچگونه نسل جدیدی دیگر وجود ندارد. همه مردم ایران آذربایجان را با تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی‌اش می‌شناسند که تیم‌های تبریزی با رکابزنان ملی‌پوش بومی‌اش قهرمان این تور می‌شدند اما به نظرم در تور آتی هیچگونه چنین عنوانی وجود نخواهد داشت. دوچرخه‌سواری بدون شک و با اختلاف، ورزش اول استانمان بود.

رکابزن ملی‌پوش تبریزی اظهار داشت: با تمامی تفاسیری که عنوان کردم، کماکان استعدادهای بسیار متعددی در شهر و آذربایجان وجود دارد که اگر مسئولین اندکی در این خصوص دلسوزی به خرج دهند، مطمئن باشین شاهد خبرهای خوشی از دوچرخه‌سواری خواهیم بود.

استارت نابودی و به کما رفتن دوچرخه‌سواری از انحلال پتروشیمی زده شد

حمید پورهاشم در ارتباط با انحلال تیم پرافتخار دوچرخه‌سواری پتروشیمی تبریز گفت: استارت اولیه نابودی و به کما رفتن دوچرخه‌سواری آذربایجان با انحلال تیم پتروشیمی زده شد.

وی ادامه داد: دلیل اصلی عدم تیمداری پتروشیمی هم به سومدیریت مدیران ارشد این مجموعه برمی‌گردد. منابع درآمدی پتروشیمی بقدری گسترده بود که می‌توانست با اندک هزینه، نام این تیم باز هم در ایران و آسیا شنیده شود.

رکابزن تبریزی عنوان داشت: پتروشیمی و شهرداری تبریز نمایندگان قدرتمند کشورمان در رقابت‌های آسیایی و بین‌الملل بودند و اگر تیمی تحت عنوان تبریز باردیگر با اتکا به نفرات بومی در رقابت‌های بین‌المللی یا جهانی شرکت کند، شک نکنید برای تبریز و آذربایجان نه تنها از بعد ورزشی، از بعد اقتصادی نیز بسیار مثمرثمر خواهد بود.

پورهاشم در پایان صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که تمامی مسائل و بنگاه‌های اقتصادی کشور درگیر معضل و مشکلات مالی هستند، به نظر می‌رسد با ادغام و حمایت برخی ارگان‌ها یا حتی کارخانه‌های متمول تبریزی و آذربایجانی می‌توان تیم قدرتمندی تشکیل داد تا شاهد از دست رفتن استعدادها و اقتدرمان نباشیم.

بیشتر بخوانید؛
شکول: من استخدام پله و سالن‌های شهرداری تبریز شدم!/ مالک تیمم یک‌بار هم به تماس و پیامک‌های من جواب نداد
صفرزاده: عملکرد شورای شهر تبریز اصلا جالب نبود/ ۳ سال است نتوانستیم ریالی از شهرداری بگیریم