به گزارش ترجمان صبح، انحلال باشگاه شهرداری تبریز ضربه بسیار سنگینی برای ورزش آذربایجان و تبریز بود. باشگاهی که عملکرد بسیار قابل قبولی در تیمداری رشته‌هایی همچون والیبال، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، شیرجه، شطرنج و… داشت و انحلال این باشگاه اتفاقی بسیار تعجب‌برانگیز بود.

عادل هوشیار بازیکن تبریزی در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص تاثیر و تبعات منفی انحلال باشگاه شهرداری تبریز در این شهر عنوان داشت: از نظر شخص بنده نه به عنوان بازیکن چندین سال این تیم بلکه به عنوان یک شهروند، انحلال تیم‌های شهرداری تبریز تاثیر بسیار منفی در جامعه گذاشته است.

تیم والیبال شهرداری تبریز باعث شور و نشاط اجتماعی شده بود

وی ادامه داد: در تمامی دیدارهای خانگی تیم والیبال شهرداری تبریز، سالن شهید اقدمی مملو از تماشاگران جوان و علاقمندی بود که برای تماشای والیبال نماینده تبریز و آذربایجان در سالن حضور می‌یافتند و یک شور و نشاط اجتماعی بسیار خوبی در سالن ایجاد می‌شد.

لیبرو تبریزی تیم منحل شده شهرداری مطرح کرد: به غیر از فوتبال، تمامی تیم‌های ورزشی اعم از والیبال، بکستبال، شیرجه، دوچرخه‌سواری، شطرنج و… آسیب بسیار جدیدی دیدند. در رشته‌های ورزشی انفرادی هم آسیب جبران ناپذیری وارد شد.

هوشیار افزود: معتقدم اگر شهرداری تبریز به درستی مدیریتی می‌شد و در راس مدیریت شهر، علی الخصوص شورای شهرمان مدیران کاربلد ورزشی حضور داشتند، شاید الآن شاهد افتخارآفرینی‌های مجدد شهرداری تبریز در لیگ‌های حرفه‌ای کشورمان بودیم.

در آینده والیبالیست تبریزی در سطح ملی نخواهیم داشت!

وی در رابطه با عدم کشف استعدادهای برتر والیبال با انحلال این تیم، گفت: یک مثال ساده می‌زنم. در حال حاضر در اردوی تیم ملی نوجوانان و جوانان ۲ نماینده از شهرمان در اردو حضور دارند که هر ۲ نیز از والیبالیست‌های پرورش یافته شهرداری تبریز بودند.

بازیکن اسبق شهرداری تبریز ادامه داد: در حال حاضر در اردوی تیم‌های ملی پایه کشورمان بیش از ۲۰ نفر از شهر ارومیه حضور دارند که این موضوع حاصل نتیجه حمایت شهرداری و به خصوص دیگر مدیران یا مسئولان ارشد این استان از والیبال هستیم.

هوشیار اظهار داشت: من چندین سال برای شهرداری تبریز بازی کردم و از زمانی که تیم در لیگ دسته یک حضور داشت، با این تیم به لیگ برتر صعود کردیم. باتوجه به بضاعتی که داشتیم، توانستیم عملکرد قابل قبولی هم از خود به نمایش بگذاریم.

با مدیران تراکتور برای تیمداری صحبت شد اما به نتیجه‌ای نرسید

وی در پاسخ به این سوال که «آیا یک سازمان، باشگاه یا صنعت دیگری حاضر به تیمداری در والیبال شد یا نه» گفت: اطلاعات خاصی در این خصوص ندارم اما رئیس هیئت والیبال استان و عادل بناکار سرمربی تیم بارها تلاش کردند تا تیمداری توسط یک سازمان یا باشگاه دیگر صورت بگیرد اما متاسفانه به جایی نرسید.

لیبرو تیم منحل شده شهرداری تبریز افزود: با مدیران باشگاه تراکتور هم صحبت شد اما در این خصوص اطلاعات کافی ندارم. ما امیدواریم که یک مسئول یا کارخانه‌دار آذربایجانی از والیبال حمایت کند تا حداقل بتوانیم در لیگ دسته یک با بازیکنان بومی استارت بزنیم و مطمئنم که بازیکنان و نفرات بومی می‌توانیم به لیگ برتر صعود کنیم.

اقدام اعضای شورای شهر خیانت بزرگی به ورزش آذربایجان بود

هوشیار با انتقاد از عملکرد شورای شهر تبریز، گفت: بزرگ‌ترین خیانت به ورزش تبریز و آذربایجان، توسط شورای شهر رخ داد. اعضای شورا با شعار ورزش همگانی، ورزش قهرمانی را نابود کردند. از طرفی هم ما که هیچ خیری از ورزش قهرمانی ندیدیم.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های ورزش قهرمانی و استعدادیابی در شهرداری تبریز کاملا فراهم است و حداثل می‌توانم بگویم که انتخابات شورای شهر نزدیک است. امیدوارم افرادی عضو این شورا شوند که بتوانند برای ورزش تبریز با عنوان شهرداری یا یک مجموعه دیگر، کمک کنند.

بیشتر بخوانید؛
بناکار: شورای شهر زحمات چندین ساله برخی را هدر داد/ هیچ سازمان یا ارگانی از والیبال حمایت نکرد
صفرزاده: عملکرد شورای شهر تبریز اصلا جالب نبود/ ۳ سال است نتوانستیم ریالی از شهرداری بگیریم