به گزارش ترجمان صبح، سردار عابدین خرم در نشست فعالان گروه‌های جهادی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جهادگران بسیجی و سپاهی فقط در زمینه پل‌سازی، آبیاری و عمرانی و آبادانی فعالیت نمی‌کنند، افزود: این تلاشگران عرصه های جهادی در زمینه تربیت و آموزش هم جهاد می‌ کنند.

وی اظهار داشت: بسیجیان استان تاکنون در قالب گروه های جهادی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده‌اند تا مردم آذربایجان شرقی در این ایام سخت و پیچیده مشکلات کمتری را تجربه کنند.

سردار خرم با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی از نیمه شعبان سال گذشته و پس از اعلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت آحاد مردم در کمک مومنانه، با جذب کمک‌های خیران، بسته های معیشتی را در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند، ادامه داد: این جهادگران بیش از ۸۵ درصد بسته های مزبور را از مردم و خیرین جذب کرده اند، ضمن اینکه در کنار این اقدامات، امکانات آموزشی و غذای گرم هم بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا توزیع می کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان آذربایجان شرقی در طرح شهید سلیمانی کل جمعیت استان را ۲ بار غربالگری کردند، گفت: در قالب این طرح گروه‌های آسیب‌پذیر، بیماران صعب‌العلاج و سایر گروه های نیازمند را محله به محله شناسایی کرده و این طرح را به صورت هدفمند تداوم می دهند.

خرم، کنترل حالت طوفانی کرونا را علاوه‌ بر همکاری مردم و مدافعان سلامت، از جمله توفیقات طرح شهید سلیمانی دانست و اضافه کرد: کل سیستم وزارت بهداشت در خدمت درمان است، اما گروه‌های جهادی برای پیشگیری وارد میدان شده اند.

وی با بیان اینکه بسیجیان برای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب وارد میدان رزمایش کمک‌های مومنانه و طرح شهید سلیمانی شدند، یادآوری کرد: خود این نیروها نیز گاهی گرفتار بیماری کرونا شدند که نشان از ایثارگری جهادگران در حوزه مقابله با کرونا بود.