به گزارش ترجمان صبح، اواسط خرداد ماه سال ۱۳۹۸ محمدرشید مظاهری دروازه‌بان تیم ذوب‌آهن اصفهان به تیم فوتبال تراکتور پیوست. اتفاقی که برای محمدرضا اخباری دروازه‌بان آماده این روزهای تراکتور خبر چندان خوشی هم نبود.

مظاهری در فصل گذشته برای تراکتور عملکرد قابل قبولی داشت و توانست رضایت هواداران و کادرفنی تیمش را جلب کند و به یکی از مهره‌های اصلی تیمش تبدیل شد. اما در اواخر فصل و در آستانه دیدار حساس تراکتور با نفت مسجد سلیمان در نیمه نهایی جام حذفی، مظاهری بدون اطلاع مدیران تراکتوری، تبریز را به مقصد تهران ترک کرد.

وی در فصل جاری با تیم فوتبال استقلال تهران به توافق رسید و از زمان حضورش در این تیم تهرانی، توانسته دروازه‌بان ثابت و اصلی تیمش باشد. اما اختلاف وی با تراکتور بر سر مسائل مالی پیچیده شد و کار به شکایت رسید.

مظاهری چند روز قبل هم در صفحه شخصی خود خبر داد که موفق به دریافت مطالباتش از تراکتور نشده و قصد دارد از این باشگاه شکایت کند.

مهدی صادقی، وکیل رشید مظاهری در گفت‌وگو با ایلنا در این خصوص اظهار داشت: در جریان شکایت از باشگاه تراکتور به دلیل جعل و دست بردن در قرارداد رشید مظاهری، تخلف باشگاه تراکتور مسجل و تایید شد و پس از آن در کمیته تعیین وضعیت باشگاه تراکتور را محکوم به پرداخت ۲۰ درصد باقی مانده از قرارداد رشید کردیم که این حکم در کمیته استیناف هم تایید شد.

بیشتر بخوانید؛
ادعای رسانه‌ای: کاپیتان‌های تراکتور به دیدار زنوزی می‌روند
مدیرعامل باشگاه تراکتور بازهم تغییر می‌کند!

وی افزود: با وجود اینکه طبق قانون باشگاه تراکتور موظف بود همان روز با ما تسویه حساب کند ولی این باشگاه چکی را که به نام یک شخص بود به مبلغ باقی مانده طلب رشید در فدراسیون فوتبال گذاشته بود تا به ما پرداخت شود و تاریخ این چک ۱۰ اردیبهشت بود. اگرچه این اقدام مورد پذیرش ما نبود ولی با پادرمیانی آقای نورشرق و به خاطر اینکه تراکتور بازی‌های آسیایی را در پیش داشت این چک را قبول کردیم. روز ۱۰ اردیبهشت وقتی به بانک مراجعه کردیم برای وصول چک، مبلغ در حساب موجود نبود و چک برگشت خورد و با شخص صاحب چک هم تماس گرفتیم خط خود را از دسترس خارج کرده و پاسخگو نبود.

وکیل مظاهری در پایان گفت: بعد از این ماجرا باشگاه تراکتور در فضای مجازی مطالبی عنوان کرد که خوشایند نبود و به همین دلیل ما تصویر چک برگشت خورده را در اختیار شما قرار دادیم تا صحت ادعای ما مشخص شود. با وجود رفتار صادقانه مظاهری و فدراسیون فوتبال، باشگاه تراکتور چنین رویه‌ای نداشت و به همین دلیل هم از مراجع قضایی فوتبالی و هم عمومی این موضوع را پیگیری کرده و از باشگاه تراکتور شکایت کردیم.