به گزارش ترجمان صبح،دکتر محمدی، متخصص طب سنتی گفت: طب سنتی میتواند در درمان کرونا موثر باشد اما تا کنون کسی به این حوزه توجهی نکرده است.

وی افزود: سال ۹۸ که  بیماری کرونا همه‌گیر شد، ولی گزارش های مبنی بر وجود این بیماری در سال ۱۳۹۵ نیز وجود دارد.

طی مقالاتی که مطالعه کردیم، فهمیدیم چینی‌ها یک دارویی برای کنترل این بیماری پیدا کرده‌اند و چون خود را مقصر شیوع این بیماری می‌دانند، می‌خواهند برای ادای دین خود این تحقیقات و داشته‌ها را در معرض عموم قرار دادند.

وی ادامه داد: اینها ۵۹ دارو را جمع آوری و پس از بررسی به ۶ دارو رسیدند که می‌توانند برای درمان این بیماری به کار ببرند.

متخصص طب سنتی اظهارداشت: سال ۹۸ دارویی ساخته و خدمت آقای استاندار تحویل دادم که قول مساعدت برای تحقق تولید آن دادند، ولی هنوز خبری نشده است.

وی گفت: دارو را به علوم ‌پزشکی داده‌ام ولی هنوز تاییدیه‌ای ندادند و بلاتکلیف مانده است.

دکتر محمدی اضافه کرد: حدود ۶۰ نفر با ما کار می‌کنند و و خود آنها و خانواده‌هایشان که این دارو را استفاده کردند، مبتلا نشده‌اند و در عین حال ۵۰۰ نفر در طول یک سال و نیم از این دارو استفاده کردند و مشکلی ندارند.

وی با بیان اینکه داروی خیلی ساده و به شکل دمنوش است که پرسنل شهرداری می‌تواند از آن استفاده کند تصریح کرد: می‌توانم تضمین بدهم که افراد با مصرف این دارو مبتلا نمی‌شوند، ولی اگر مبتلا شدند، سرپایی و دو سه روزه درمان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سوال‌هایی در رابطه با بیماری وجود دارد، که گاها از بیان آنها می‌ترسیم. چرا ما باید از این بیماری بترسیم؟ آیا بیماری‌های دیگر ترس ندارند؟ آیا ترس تأثیری بر سیستم ایمنی بدن نمی‌گذارد؟

متخصص طب سنتی اضافه کرد: مطالعه مرا از بین تمامی مطالعات دانشگاهی در مورد کرونا حذف کردند.

محمدی تصریح کرد: سوال اینجاست که چین با یک و نیم میلیارد نفر جمعیت چطور بیماری را کنترل کرد؟ آیا واکسن زد؟ آنها چطور توانستند کنترل کنند؟ چرا ما نمی‌توانیم؟ چطور این بیماری به تهران و واشنگتن رسید، ولی به شانگ های نرسید؟

وی اضافه کرد: اعتقاد راسخ دارم با طب سنتی میتوانیم به این بیماری غلبه کنیم.