به گزارش ترجمان صبح، شهرام دبیری، رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به روز بیماری های صعب اعلاج گفت: وظیفه همگی ما کمک به این بیماران خاص است.

 دبیری با اشاره به روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: این عزیزان در زمان های بحرانی به امداد مردم می‌شتابند که لازم است همکاری ما با این نهاد ها نیز افزایش یابد.
وی  اضافه کرد: حدود ۱۵۷ میلیون مبتلا به کرونا در دنیا ثبت شده است و بیش از ۳ میلیون نفر در دنیا در اثر کرونا فوت کرده‌اند.
شهرام دبیری تاکید کرد:  کرونا چهار پیک زده است و پیک چهارم در حال کاهش است ‌.
وی با اشاره به اینکه آمریکا بیشترین مبتلا را داشته و پس از آن هندوستان است گفت: در میزان فوتی ها آمریکا، برزیل و هندوستان در صدر جدول قرار دارد.رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: ۷۴ هزار نفر فوتی کرونا در ایران ثبت شده است، بیمارانی که وضعیت حاد داشته‌اند در این پیک نسبت به پیک های قبل بیشتر بوده است‌.

وی افزود: در دنیا آمریکا ۱۵۰ میلیون نفر در هتدوستان ۱۲۸ میلیون و در انگلستان ۳۸ میلیون نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
دبیری با بیان اینکه در ایران بیش از ۱ میلیون نفر دوز اول واکسن دریافت کرده اند گفت: در دنیا ۱۶ درصد از شهروندان واکسن تزریق کرده اند.
دبیری تصریح کرد: در چین ۲۹۲ میلیون دوز، در خاورمیانه امارات بیش از ۱۰۰ درصد واکسن زده شده است و در ایران ۱/۶ درصد جامعه واکسن دریافت کرده اند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: در مجموع ۱میلیون و ۵۰۸ هزار واکسن در ایران تزریق شده است.
وی تاکید کرد: ۲۴ هزار مبتلا و ۳۶۴ نفر امسال در استان آذربایحان شرقی فوت کرده انددبیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد شورای پنجم‌ گفت: واقعیت این است که مردم از عملکرد ما اطلاع ندارند و باید اقدامات انجام شده در زمینه پیشگیری از تخلفات گفته شود.

وی افزود: سامانه شفافیت به صورت آزمایشی در شهرداری راه اندازی شده که کمیسیون تحقیق و نظارت درحال بررسی این موضوع است که لازم است تا پایان‌شورا بهره برداری شود.
وی با بیان اینکه وجود فساد در مدیریت شهری کیفیت حکمرانی را از بین خواهد برد گفت: یکی از عوامل کاهش فساد شفاف سازی است.
دبیری تاکید کرد: هدف از شفاف سازی، شفاف سازی سازمانی و اطلاعاتی و اداری است تا مردم با نظارت بر عملکرد مدیریت شهری از جزئیات اطلاع داشته باشند.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: لازم است شهروندان در تصمیم گیری های عمرانی و فضای سبز و مدیریتی نقش داشته باشند.
شهرام دبیری اظهار داشت: ارائه اطلاعات شفاف و کامل بر مردم موجب ارتقاع بهره وری خواهد شد.
وی تاکید کرد: کمیته شفافیت که کمیسیون تحقیق و نظارت آن را بررسی می‌کند تشکیل خواهد شد، این کمیته طراحی و پیاده سازی سیاست های شفافیت را برعهده خواهد داشت.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: آمار نیروی انسانی، شرح وظایف مدیران و کارکنان، پروژه های عمرانی، پیمانکاران، مصوبات شورا، کلیه قرارداد های شهرداری نیز از این وظایف است.
وی اضافه کرد: در کشور های پیشرفته تمام فعالیت های عضو شورا در دسترس عموم‌ است، ما نیز باید اطلاعات هزینه ها، ماموریت ها و تصمیم گیری ها، دیدارهای شهردار، آمارها، شکایات عمومی را وارد سیستم کنیم.
دبیری گفت: همچنین در حوزه شهرسازی نحوه صدور پروانه ساختمانی و کمیسیون های ماده صد و سایر کمیسیون ها باید در سامانه شفافیت ثبت شود.رییس شورای اسلامی شهر تبریز نحوه انتخاب پیمانکاران و تمام فعالیت های عمرانی شهرداری، معاملات شهرداری و پروژه های مشارکتی باید شفاف سازی شود.

دبیری با بیان اینکه بدین منظور آرشیو الکترونیکی شهرداری بهره برداری شده است گفت: این روند موجب افزایش رضایت مردم خواهد شد.
وی گفت: برای تمام واحد های مسکونی کد فنی صادر می‌شود، محاسبه عوارض ساختمان از طریق سیستم انجام‌می‌شود و موجب از بین رفتن اعمال نظر می‌شود و ایجاد سامانه شهروندان و مهندسین نیز ایجاد شده است.
رییس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: ثبت املاک شهرداری الکترونیک شده و تمام‌املاک شهرداری ممیزی شده و با یوتی ام مشخص شده است که این اقدام قابل تقدیر است.
شهرام دبیری تصریح کرد: تجمیع کمیسیون های ماده ۱۰۰ برای پیشگیری از تخلفات احتمالی انجام شده است و کمیسیون ها به صورت رندم عمل می کنند و مشخص نیست کدام کمیسیون پرونده را بررسی می‌کنند.
وی اضافه کرد: در مورد پروژه های عمرانی امروز به ندرت با ترک‌ تشریفات فعالیت عمرانی انجام می‌شود.
دبیری اضافه کرد: امیدواریم‌بتوانیم‌ عملکرد شورای پنجم را به مردم عزیز ارائه دهیم.

کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی اقدامات ارزنده ای در خصوص شفافیت انجام داده است

فرج محمد قلی زاده گفت: کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی مرتباً در زمینه شفافیت و راه اندازی پنج سامانه اقدام کرده است و برنامه ما اتمام‌ هرچه سریعتر این روند بوده است.
وی افزود: با شیوع کرونا چون ماهیت کمیسیون محرمانه است نمی‌توانستیم ‌در فضای مجازی برگزار کنیم که بعد از هماهنگی ها دو جلسه مجازی برگزار شد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: با برگزاری چند جلسه فوق العاده می‌توانیم‌ در عرض دو هفته این اقدامات را به ثمر برسانیم.
وی با بیان اینکه مرتب به صورت آزمایشی سامانه ها تکمیل می‌شوند گفت: تلاش داریم ‌با تصویب در شورا شفافیت را به قانون تبدیل کنیم‌ و کمیته‌ای ایجاد شود تا این موارد را مستمر پایش کنند.
رییس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی با اشاره به اینکه همزمان‌ مراحل قانونی و تست های آزمایشی درحال اجرا است اظهارداشت: برخی کلان شهرها در این زمینیه از ما جلوتر بودند اما ما سعی کردیم ‌نقاط قوت را دیده و نقاط ضعف را برطرف کنیم.
فرج محمدقلیزاده افزود: سامانه ما سامانه جامع مدیریت شهری است که می‌توانیم سایر ادارارت را نیز در این سامانه لینک کنیم‌ و در حد استانی ارتقاع یابد.
شهرام دبیری، رییس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: راه اندازی سامانه شفافیت یکی از اقدامات مثبت شورای پنجم ‌است.
غلامحسین مسعودی ریحان گفت: در سامانه شفافیت چگونگی عزل و نصب مدیران را شرح دهند.
رییس کمیسیون نظارت، تحقیق و ارزیابی گفت: تمامی چگونگی عزل و نصب مدیران، سوابق و رزمه مدیران و… در این سامانه به صورت کامل آمده است.

 مرکز پژوهش های شورا به صورت قانونی راه اندازی شده است

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز در زمان شورای پنجم به صورت قانونی راه اندازی شده است.
 محمدباقر بهشتی افزود: پژوهش یک پروژه دیربازده است هدف اصلی مرکز پژوهش ها ارائه مشاوره و بازوی علمی و مشورتی شورای شهر و شهرداری است.
وی ادامه داد: ادعا می‌کنم الگوی مرکز پژوهش ها را می‌توان در کلیه ادارات شهرداری انجام داد.
بهشتی با بیان اینکه برخی مدیران شهرداری که تفکر گذشته دارند از اقدامات مرکز پژوهش ها جلوگیری می‌کردند اظهارداشت: برخی از اعضای شورا فکر می‌کردند من از مرکز پژوهش ها پول می‌گیرند اما هیچکس نمی‌تواند بگوید یک ریال از مرکز پژوهش ها دریافت کرده‌ام.
وی گفت: آقای حسین اصغر پور استاد تمام‌دانشگاه تبریز است که به صورت مامور رییس مرکز پژوهش ها است که روند سابق مدیریتی را ادامه خواهند داد.
رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: برخی مدیران شهرداری پژوهش را دخالت در اجرا می‌دانستند اما دکتر شهین باهر خود از مرکز پژوهش ها حمایت کرده‌اند.
محمدباقر بهشتی تصریح کرد:  من از مرکز پژوهش ها خارج شده‌ام و پیشنهاد می‌دهم یک نفر فرد متخصص غیر عضو شورا در هیئت امنا مرکز پژوهش ها باشد.
وی افزود: باید گفت یکی از اقدامات مثبت شورای پنجم راه اندازی مرکز پژوهش ها بوده است.
در حاشیه این جلسه از اقدامات دکتر محمدباقر بهشتی در مرکز پژوهش های شورای شهر تبریز تقدیر شد.از جمله اقداماتی که دکتر محمد باقر بهشتی در دوره پنجم شورای شهر در اجرای آن‌ها مشارکت داشته اند می‌توان به تاسیس مرکز پژوهش ها، بودجه نویسی مدرن، پیشنهاد تشکیل خزانه داری متمرکز در شهرداری تبریز، تهیه چشم انداز ۱۲ ساله، تدوین برنامه پنج ساله شهرداری تبریز، تشکیل کمیته حسابرسی و بروز رسانی آن، بررسی کل بودجه اعم از متمم و تفریغ، بررسی تعرفه عوارض محلی، تشکیل کمیته‌های موردی تخصصی برای بررسی لایحه‌های ارسالی از شورای اسلامی شهر به مرکز پژوهش ها اشاره کرد.

از جمله سوابق مدیریتی دکتر بهشتی می‌توان به رییس سازمان برنامه وبودجه استان آذربایجان شرقی، رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان آذربایجان شرقی، عضو شورای اسلامی شهر تبریز- دوره اول، معاون برنامه ریزی استانداری اردبیل، رییس دانشکده علوم انسانی واجتماعی دانشگاه تبریز، و مدیر گروه اقتصاد دانشگاه تبریز اشاره کرد.

تجویز مجوز جهت انجام تملک و توافق و مصالحه در محدوده پارک موزه دفاع مقدس

خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز در این خصوص گفت: اجازه جهت تملک زمین های اطراف باغ موزه دفاع مقدس، بدون بررسی کمیسیون کار درستی نیست.
غلامحسین مسعودی ریحان اضافه کرد: ابتدا میزان مشارکت با استانداری و مسکن و شهرسازی و ارزش زمین ارزیابی شود، در واقع به گونه‌ای نباشد که در آینده نتوانیم پاسخگو باشیم.
عبداله تقی‌پور نیز گفت: شهرداری پلاک هایی را تملک کند که به تکمیل هرچه سریعتر باغ موزه دفاع مقدس که افتخاری برای شهر است کمک ‌کند.
فریدون بابایی اقدم گفت: از شهرداری برای کمک به حل بلاتکلیفی چند ساله تقدیر می‌کنیم.
وی افزود: اما توپوگرافی منطقه به نحوی است که این زمین ها ممکن است به نام منابع طبیعی باشد.
بابایی اقدم اظهارداشت: نحوه پرزنت این لایحه در مقایسه با حجم آن مناسب نبود، این لایحه باید به صورت شفاف بررسی شود که ارزش زمین ها چقدر است و چگونه خریداری و واگذار می‌شود.
تقی‌پور اضافه کرد: اگر یک و نیم هکتار تحویل گرفته شده است موضوع لایحه باید تغییر یابد، پراکندگی قطعات باید مشخص شود که چند ملاک در این مورد ثبت خواهد شد.
وی تاکید کرد: همه اعضا با تصویب لایحه موافق هستند اما نحوه ارائه لایحه باید تغییر یابد و منابع به صورت شفاف آورده شود.موضوع تجویز مجوز جهت انجام تملک و توافق و مصالحه در محدوده پارک موزه دفاع مقدس با نظر اعضای شورای اسلامی شهر به جهت بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد.

خوشحالیم که شورا و شهرداری به نتیجه لزوم شفافیت رسیده است / تبدیل وضعیت برخی افراد بصورت غیر قانونی انجام می شود

محمدحسن اسوتچی در تذکر خود گفت: اینکه شهرداری و شورا به این نتیجه رسیده اند که شفافیت لازمه ی اجرای کار است خوشحال هستم.
 وی افزود: قبلا درخواست کردم خرابی پله برقی ها و خرید جاروب ها و گزارشات سوانح مترو در اختیار اعضا قرار گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز اظهارداشت: وقتی رییس شورا نامه‌ای امضا می‌کند از نظر حقیقی و حقوقی لازم است پیگیری شود.
محمدحسن اسوتچی تصریح کرد: آن فرد سرمایه دار تهرانی که در تهران نشسته و از تبلیغ پول برمی‌دارد اقدام به رفع نقص پله برقی نکرده است.
وی گفت: پاکبانان ما جان خود را از دست می‌دهند و اقدام مناسبی برای خرید جاروب انجام‌نمی‌دهند.
اسوتچی تاکید کرد: جاروب های فعلی هم با استاندارد مشخص کار نمی‌کنند. جاروب ها فعالیت می‌کنند اما بعد از آن کارگران نیز اقدام به پاکسازی می‌کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: اگر مسئله شفافیت در شورا مهم است و زحماتی که برای شفافیت توسط دکتر بهشتی انجام شده است هنوز بودجه اسمی آن به دست ما نرسیده است بودجه اسمی در اختیار برخی اعضا قرار گرفته اما در اختیار من قرار نمی‌گیرد.
وی با اشاره به جریان تبدیل وضعیت گفت: تبدیل وضعیت نیرو‌های خاص انجام می‌شود اما مجبور نکنید نام تمام افرادی را که غیر قانونی تبدیل وضعیت می‌شوند بگویم.
محمدحسن اسوتچی افزود: من با ذلت روی این صندلی نمی‌نشینم. اگر احساس کنم موضوعات پیگیری نمی‌شود مجبور به واکنش خواهم بود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: پرداخت حقوق ها به موقع انجام می‌شود به جز حقوق کارگران عون بن علی .
وی اظهارداشت: اتهامات زیادی به من وارد می‌کنند که مهم نیست، من در جای مرحوم اشرف نیا نشسته‌ام او امروز می داند هزینه نشستن در این صندلی ها چقدر است.

گزارش سازمان پسماند در خصوص سامانه مدیریت واحد ماشین آلات شهرداری تبریز

مدیرعامل سازمان پسماند در خصوص سامانه مدیریت واحد ماشین آلات شهرداری تبریز گزارشی ارایه کرد، در ادامه این گزارش عبداله تقی‌پور گفت: مدیریت منابع باید یکی از اولویت های شهرداری باشد.
وی افزود: مدیریت نمی‌تواند موجب کاهش هزینه ها باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه در سیستم ما ۲۹ لودر داریم اما فقط یک بیل مکانیکی داریم، ضرورت اولیه در مواقع بحرانی استفاده از بیل مکانیکی است اما متاسفانه در دهه ۸۰ بیل های مکانیکی شهرداری به مزایده گذاشته و فروخته شد.
فریدون بابایی اقدم گفت: با وجود سیستم کنترل هوشمند برای ماشین آلات ضعف های ما بروز خواهند یافت.
وی با بیان اینکه ابهامی در خصوص خریداری و بازسازی اتوبوس ها وجود دارد که تعداد خرید و بازسازی مجددا اعلام‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: پرداخت های رانندگان استیجاری به نظم‌ و نظام آورده شود. تا انتقادی بر کارکرد ها وجود نداشته باشد  و جی پی اس نیز در این ماشین ها وجود داشته باشد.شکور اکبرنژاد افزود: اساتید شیمی دانشگاه از نحوه جمع آوری باطری ها در مدیریت پسماند نگران هستند و معتقدند می‌توان در آینده برای شهر مشکل بیماری ایجاد کند.

غلامحسین مسعودی ریحان گفت: راه اندازی سامانه آنلاین اقدامی مثبت است که جای تشکر دارد.
وی افزود: بحث ایجاد کارخانه زباله سوز از سال های گذشته وجود داشته و در دوره پنجم نیز بررسی شد اما علارغم پیگیری ها نتیجه‌ای حاصل نشده است.
وی با بیان اینکه امروز دیگر زمان دفن زباله گذشته است، در دنیای امروزی بحث محیط زیست اولویت اول دنیا است.
خزانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: کارخانه زباله سوز خود ارزش افزوده ایجاد می‌کند و به جای دفن زباله می‌توانیم از آن درآمد زایی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه گزارش عملکرد در این زمینه به درستی ارائه شود گفت: اگر امروز می‌گوییم تبریز شهر پاکیزه ایران است در سایه اقدامات سازمان پسماند است که از این عزیزان تقدیر می‌کنیم.
فرج محمد قلی زاده همچنین گفت: ایده اولیه و هماهنگ سازی هوشمند سازی و شفاف سازی از طرف کمیسیون تحقیق و نظارت و شورای شهر بود اما شهردار تبریز و مدیران ارشد نیز کمک ها مناسبی داشتند. آقایان اسوتچی، آجودان زاده، تقی‌پور و محمدزاده زمان بسیاری برای تحقق این اهداف انجام دادند.
وی اضافه کرد: اولین اتفاقی که انجام گرفته مدیریت واحد شهرداری به وجود آمده است. بعدا خواهیم‌ دید که هزینه های مصرفی و نگهداری و تعمیراتی چه میزان تغییر خواهد داشت.
قلیزاده اظهارداشت: تصمیم به خرید ماشین آلات از این به بعد در شهرداری سیستمی خواهد بود و کارایی سیستم ارتقاع خواهدیافت.

تامین منابع مالی جهت توسعه ناوگان حمل و نقل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز

سونیا اندیش در این خصوص گفت: در زمینه اوراق مشارکت هزینه های بازارگردانی و پذیره نویسی بیش از ۳۰ درصد اوراق را شامل می‌شوند.
وی افزود: تاجایی که می‌دانم  سالانه در سنوات بودجه خرید اتوبوس آورده شده است مشکل در تامین بودجه نبوده بلکه تامین کالا بوده است.
وی با بیان اینکه اتوبوس های خریداری شده اخیر هم استاندارد روز را ندارند گفت: در اوراق مشارکت مترو ۱۱۷ میلیارد تومان برای هزینه های پذیره نویسی و غیره هزینه شده است که این رقم را باید شهرداری پرداخت کند.لایحه شـهرداری تبریز درخصوص تـامین منـابع مالی جهت احداث و تکمیل خط دو قطار شهری تبریز و توسعه ناوگان حمل و نقل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز تصویب شد.

نام گذاری یکی از پارک های تبریز به نام شاعر بلند آوازه حکیم فضولی

محرم محمدزاده گفت: خبر خوبی در خصوص نام گذاری یکی از پارک های تبریز به نام شاعر بلند آوازه حکیم فضولی خواهد بود که ۱۲ میلیارد تونان برای احداث آن هزینه شده است.
وی افزود: اسامی خاص هیچ گاه تغییر نمی‌کنند ولی در تبریز اسامی تغییر می‌کند و گول باشی را به سر استخر معنی می کنند که این کارها موجب ناراحتی شهروندان می‌شود.
محمدزاده با بیان اینکه چنین اقداماتی در سایه وجود برخی افراد بی فرهنگ است اضافه کرد: دانش آموزان از حضور در جلسات امتحانات نگران هستند که باید نمایندگان مجلس نیز این موضوع را پیگیری کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: میوه فروشان در اتوبان پاسداران در لاین دوم‌ هم میوه فروشی می‌کنند و موجب تصادف می‌شوند.
وی ادامه داد: ۶۰۰ راننده استیجاری حقوقشان با ماشین کمتر از ۷۰ هزار تومان در روز است که باعث ایجاد مشکلات متعدد برای آن‌ها شده است.
محمدزاده گفت: از پیگیری مشکلات آناخاتون تقدیر می‌کنیم‌ که امیدوارم مشکلات باقی مانده نیز پیگیری شود.

اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز قابل تقدیر است

فریدون بابایی اقدم گفت: در این دوره در حوزه فضای سبز اقدامت بسیار خوبی انجام شد و این امر قابل تقدیر است.
وی افزود: در سال ۹۸ پارک کوهستان افتتاح شد اما هنوز به صورت ناقص باقی مانده و بخشی از پارک برای اسکان خودرو های سنگین اختصاص یافته است که لازم است دستور پیگیری موضوع ارایه شود.
وی با بیان اینکه بخاطر بحث کرونا مسیر وادی رحمت بسته شده است گفت: از آزادراه تبریز سهند به اندیشه ورودی داده شده اما خروجی به سمت تبریز وجود ندارد و موجب مشکلات عمده برای شهروندان اندیشه شده است.
بابایی اقدم تصریح کرد: آبگرفتگی های اخیر در تبریز نشان داد که باید برای مدیریت آبگرفتگی اقدام اساسی شود.

برخورد غیر حرفه ای فدراسیون کشتی با ورزشکاران باید پیگیری شود

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از سال های قبل که پهلوان‌ هادی سهمیه المپیک را  گرفت در تبریز اقدام به شادی کرد و به حریف گفتند که آماده مسابقه انتخابی باش و یک دفعه به پهلوان گفتند مسابقه بگیر و چون خسته بود کشتی را واگذار کرد در آن زمان نیز بنده و دکتر پزشکیان این موضوع را پیگیری کردیم.
سعید نیکوخصلت افزود: رییس فدراسیون کشتی که چنین  اقدامی کرده است باید معذرت خواهی کند.
وی تاکید کرد: فدراسیون کشتی همان ورزشی است که پوریای ولی داشته و گفتن چنین سخنانی از جانب رییس فدراسیون مناسب نبوده  است.
نیکوخصلت گفت: چهار نفر از پهلوانان کشتی کشور اهل تبریز هستند که می‌توانند کمک بسیاری برای کشتی تبریز و حمایت از یکدیگر انجام ‌دهند.

لزوم رسیدگی به معضل دریچه‌های فاضلاب

عضو شورای شهر تبریز گفت: دریچه‌های فاضلاب شهری باید همتراز با سطح خیابان باشد.
سونیا اندیش در تذکری به شهرداری تبریز با بیان اینکه بحث دریچه های فاضلاب که چندین بار نیز گفته شده است متاسفانه حل نشده و همچنان باقی است گفت: تنها شهری که مشکل دریچه هارا دارد تبریز است.
وی افزود: دریچه ها یا پایین تر از سطح خیابان هستند و یا بالاتر از آن.
میهمانان خارجی می‌گویند شما در شهر تراز ندارید که این دریچه ها اینگونه هستند!
اندیش ادامه داد: شبکه‌هایی که کانال آب در آن وجود دارد نیز مشکل ساز است و این موضوعات اقدامات انجام گرفته را زیر سوال می‌برند.
وی با بیان اینکه هرسال در دی و آذر جلسات کارشناسی در کمیسیون ها برای تعرفه عوارض محلی تشکیل می‌شود گفت:  اما در شهرداری براساس مصوبات شورای شهر عمل نمی‌شود.
رئیس کمیسیون عمران افزود: متن تصویب شده عوارض محلی یا در شورا به درستی نوشته نمی‌شود و یا در فرمانداری به درستی بررسی نمی‌شود که شهرداری نیز به صورت متفاوت عمل می‌کند که این در شان شورا نیست.
اندیش گفت: ابلاغ شهرداری به مناطق در زمینه تعرفه عوارض محلی براساس مصوبه شورا نیست.