به گزارش ترجمان صبح، جواد رحمتی روز یکشنبه در جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان، از مشارکت دستگاه‌های اجرایی و سازمان بسیج سازندگی برای محرومیت‌زدایی در استان خبر داد و همکاری بیشتر در این زمینه را خواستار شد.

وی اظهارکرد: بر اساس تفاهم‌نامه اخیر استانداری، بسیج سازندگی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اقدامات مشترک دولت و بسیج با هدف رفع محرومیت در استان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون بودجه، بخشی از اعتبارات امسال دستگاه‌های اجرایی به موضوع محرومیت‌زدایی اختصاص یافته و سازمان بسیج سازندگی نیز بخشی از اعتبارات داخلی خود را در این زمینه سرمایه گذاری می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خدمات بسیار خوبی در بخش‌های مختلف و بخصوص در حوزه محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار انجام شده؛ اما محرومیت‌های فعلی هم در شان مردم ما نیست.

رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان سال ۹۹، ۴۵۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال در استان اجرا شده است.

محمد اسکندری ادامه داد: بر اساس برنامه سه ساله جامع محرومیت زدایی و تفاهم نامه سه جانبه استانداری، بسیج و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، یک هزار و ۹۶۴ پروژه با اختصاص اعتبار ۸۶۹ میلیارد تومان در استان اجرا می شود.