به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم روز پنجشنیه در خطبه های نماز عید فطر با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در قدس اظهار کرد: این جنایت‌ها جبران شکست‌های راهبردی است که این رژیم در سال‌های اخیر در برابر جبهه مقاومت داشت و با این اقدام می‌خواهد جبران شکست بکند.

وی تلاش رژیم صهیونیستی برای خروج از بن‌بست بی‌دولتی را از دیگر دلایل این جنایت برشمرد.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: حماس و جهاد اسلامی در این دفاع مقدس مسلمانان فلسطین و قدس را تنها نگذاشتند و با موشک باران مواضع صهیونیست‌ها به کمک مردمشان آمدند.

وی همچنین با اشاره به انفجار اخیر در مدرسه دخترانه کابل با محکوم کردن این جنایت گفت: در انفجار مدرسه دخترانه بیش از ۸۵ دانش آموز دختر شهید و بیش از ۲۰۰ نوجوان نیز زخمی شدند که هنوز گروهی مسئولیت این جنایت را برعهده نگرفته است اما دولت افغانستان طالبان را مسئول می داند و طالبان نیز آن را تکذیب کرده و داعش را مسئول جنایت معرفی می‌کند.

امام جمعه تبریز آمریکا را مسئول پشت صحنه این جنایت دانست و گفت: آمریکا از سال ۱۳۸۱ تاکنون در افغانستان حضور دارد لذا با آشوب‌سازی و ناامن کردن کشور می خواهد همچنان به اهداف خود برسد.

بیشتر بخوانید؛
نماز عید فطر در تبریز برگزار شد

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه مردم آذربایجان این جنایات در افغانستان و غزه را محکوم می کنند،  محکوم کردن این جنایت توسط سایر کشورها را خواستار شد و افزود: دولت افغانستان و مجامع بین‌المللی برای پیشگیری از وقوع چنین حوادث رنج‌آوری اهتمام بیشتری کنند.

به گزارش ایرنا، به دلیل وجود ویروس کرونا، نماز عید فطر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز محوطه مصلی و خیابان های اطراف منتهی به مصلی برگزار شد.

بنا به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، براساس طرح مدیریت هوشمند می‌بایست در شهرهای زرد و آبی نماز را در مکان‌های مسقف برگزار کرد و در شهرهای نارنجی و قرمز نیز نماز باید در فضای باز برگزار شود.

تبریز نیز جزو شهرهای نارنجی قرار دارد و از این رو این آیین عبادی با حضور پرشور نمازگزاران راس ساعت هفت و نیم صبح در فضای باز مصلی برگزار شد و پیرو دستورالعمل‌های بهداشتی، برای شرکت در نماز عید فطر، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و همراه داشتن زیرانداز، سجاده و مهر شخصی الزامی بود.

نمازگزاران بعد از اقامه نماز  در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شعار دادند.