به گزارش ترجمان صبح، خبرگزاری فرانسه امروز (پنج‌شنبه) به نقل از یک منبع دیپلمات اعلام کرد: سه کشور چین، تونس و نروژ از شورای امنیت خواستند به دنبال افزایش تنش‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی فردا (جمعه) نشست فوق العاده‌ای را برگزار کند.

این منبع اظهار کرد: نشست پیشنهادی با حضور دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برگزار خواهد شد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت این هفته دو نشست پشت درهای بسته و به صورت مجازی برای بررسی تنش اخیر میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برگزار کرد.

نگرانی مسکو؛ درخواست برای تشکیل نشست اضطراری چهارجانبه

روسیه روز چهارشنبه ضمن ابراز نگرانی از تحولات غزه و بیت‌المقدس، خواستار خویشتن‌داری طرفین شد.

این کشور همچنین خواستار برگزاری یک نشست اضطراری چهارجانبه با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا، روسیه، ایالات متحده آمریکا و سازمان ملل شد.

براساس گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کشور روسیه در بیانیه‌ای از هر دو طرف خواست که در چهارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل، راه حلی برای اختلافات خود بیابند.

او در پایان صحبت‌هایش گفت: «ما از هر دو طرف می‌خواهیم که خویشتنداری کنند. ما از افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان و همچنین بمباران‌ها و حملات هوایی نگران هستیم.»

براساس گزارش‌های رسانه‌ای حاضر در نوار غزه، تعداد شهدای فلسطینی حملات اخیر رژیم صهیونیستی تا صبح امروز به ۷۲ تن رسیده که ۱۷ تن از آنها کودک بودند، همچنین زخمی‌ها به ۳۳۵ تن افزایش یافتند.

همزمان گروه‌های فلسطینی بیش از ۳۰۰ موشک دیگر به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند.

بیشتر بخوانید؛
نتانیاهو برای جلوگیری از سقوط، درصدد بحرانی کردن اوضاع قدس است