هادی ناری، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگار ترجمان صبح ضمن اعلام خبر دستگیری شکارچیان غیرمجاز پارک ملی کنتال، اظهار داشت: در پی ورود شکارچیان به پارک ملی کنتال، مامورین و محیط بانان پاسگاه‌های ایری، کنتال و نوجه مهر شهرستان جلفا در یک ماموریت و گشت و کنترل سخت و نامحسوس ۱۴ ساعته موفق به دستگیری متخلفین شدند.

وی افزود: طی این عملیات شبانه که در صعب العبورترین منطقه پارک ملی کنتال انجام شد، مامورین اجرائی در ساعت ۴ صبح شکارچیان را در منطقه (جهنم دره‌ سی) در حالی که خواب بودند دستگیر کرده و از متخلفین یک لاشه کل ۳ ساله، دو قبضه سلاح گلوله زنی و تعدادی فشنگ ضبط نمودند.

به گفته هادی ناری، متخلفان ۳ مرد میانسال حدود ۴۵ تا ۵۰ ساله بودند که پس از پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و تکمیل پرونده برای تعیین تکلیف و صدور حکم قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جلفا در ادامه تاکید کرد: با توجه به تلاش شبانه روزی محیط بانان شهرستان جلفا در حفاظت از تنوع زیستی و حیات وحش شهرستان، از همه دوستداران محیط زیست تقاضا داریم هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۸۱۲ یا با شماره ۴۲۰۲۴۲۲۷ اطلاع دهند، تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن و پیشگیری از فجایع بعدی اقدام شود.

براساس این گزارش، پناهگاه حیات وحش کیامکی با وسعت ۷۰ هزار هکتار، با گونه‌های شاخص پلنگ، کل و بز و خرس در شهرستان جلفا قرار دارد .