به گزارش ترجمان صبح، اولین دور مسابقات شطرنج حضوری سال ۱۴۰۰ دیشب پنجشنبه ۶ خرداد ماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با مشارکت شطرنج بازان برتر استان آذربایجان شرقی همراه بود.

این مسابقات با محدودیت شرکت کنندگان و با حضور ۴۱ بازیکن از شهرستان‌های تبریز، کلیبر، اسکو، صوفیان، اهر، سهند، ابهر و یک بازیکن از استان تهران در سالن خانه شطرنج استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

شطرنج بازان دیشب در ۹ دور به روش سوئیسی و در نوع شطرنج برق آسا به سرداوری داور بین المللی، مقصود گیاهی و به همراه داوران فیده خانم فرامرز پور و خانم عباسی به رقابت پرداختند.

مقصود گیاهی سرداور این مسابقه سطح کیفی مسابقات را در حد مناسبی دانسته و گفت: با توجه به فضای محدودی که در اختیار داریم میزبان بازیکنان محدودی بودیم که البته غالب شطرنج بازان مطرح استان در این مسابقه حضور داشتند.

بیشتر بخوانید؛
لزوم تجدید نظر در محدودیت‌های ورزشی در دوران کرونا / فقر حرکتی بانوان جدی گرفته شود

مسئول کمیته مسابقات هیأت شطرنج آذربایجان شرقی نیز، عنوان کرد: بعد از ۱۵ ماه تعطیلی مسابقات شطرنج میزبان ۳ استان از سطح کشور و ۶ شهرستان از آذربایجان شرقی بودیم.

احمد کاری افزود: تمامی پروتکل‌های بهداشتی توسط شرکت کنندگان به صورت کامل رعایت گردید و برنامه‌هایی را نیز برای برگزاری مسابقات بزرگ‌تر در فضای باز را در نظر داریم که در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

مسابقات حضوری شطرنج به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

مقام آوران مسابقات فوق به شرح زیر است:

جوایز اصلی مسابقات

مقام اول: مرتضی عسگری از ابهر

مقام دوم: نیما حسین زاده از تبریز

مقام سوم: حمید رضا ابراهیمی از تبریز

مقام چهارم: سینا صائمی از تبریز

مقام پنجم: مهدی عیوضی تز تبریز

مقام ششم: صاحب علی عطا نژاد از سهند

جوایز فرعی:

اول ۱۹۰۰: حامد فتحی از سهند

اول ۱۸۰۰: علی سیامی از صوفیان

اول ۱۷۰۰: احمد غفاری از تبریز

اول ۱۶۰۰: احد شریفی از تبریز

اول بانوان: زهرا قربانی از کلیبر