به گزارش ترجمان صبح، اولین مرحله از اردویِ جهادی-درمانیِ شهید مدافع حرم حاج ذاکر حیدری در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، به همت مجتمع مس سونگون و با مشارکتِ پایگاه مقاومت بسیج شهدای صنایع مس از سیزدهم تا پانزدهم خرداد اجرا شد.

در این مرحله، خدمات دارویی و درمانی در زمینه های چشم پزشکی، دندان پزشک و زنان-زایمان-نازایی، کودکان، داخلی و حوزه های تخصصی، به صورت کاملا رایگان ارائه شد.

این طرح با توجه به مجوزهای صادر شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد و تخمین زده می شود در سه مرحله به تعداد ۶ هزار نفر خدمات ارائه شود.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته با مسئولین شهرستان و برگزاری جلسات در خصوص نحوه اجرای این برنامه، سپاه ناحیه شهرستان ورزقان، فرمانداری شهرستان و بخشداری خاروانا، آموزش و پرورش، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، بهزیستی و دیگر ارگان های شهرستان ورزقان نیز در این طرح مشارکت دارند.

کرده و در کنار کادر درمانی گروه جهادی ثارالله و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ما را در اجرای این طرح یاری نمودند که جای تقدیر و تشکر از همه این بزرگواران هست.

ناوگان حمل و نقل مجتمع مس سونگون در راستای انتقال بیماران و داوطلبان درمان از روستاها که اکثر آن ها صعب العبور هستند، به محل اجرای طرح (دبیرستان حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها خاروانا) استفاده شد تا پزشک جهادی بتواند اقدامات پزشکی لازم را انجام دهد.

مجتمع مس سونگون در ۹۰ کیلومتری شمال غرب تبریز در شهرستان ورزقان واقع شده است.

براین اساس، این مجتمع در راستای انجام مسوولیت های اجتماعی خود سالانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

بیشتر بخوانید؛
خسارت بلایای طبیعی در اهر به ۲۷۵ میلیارد تومان رسید
شناسایی ۶۴۴۲ مبتلای جدید کرونا در کشور / ۱۲۸ تن دیگر جان باختند