به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در جمع دختران اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان، حضور حداکثری جوانان در انتخابات را حرکت در مسیر ارزش ها دانست و با بیان اینکه انتخابات مبنای مردم سالاری دینی است، افزود: برای دوام و قوام نظام اسلامی و تقویت آن باید در انتخابات شرکت کنیم و در این رابطه جوانان با احساس مسوولیتی که دارند در برابر خانواده و دیگران با منطق وارد بحث شده و آن ها را نسبت به انتخابات حساس کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور رای اولی ها فضای انتخابات و رای گیری را پرشور و نشاط می کند، اظهار کرد: جوانان جامعه امروز با آمادگی و سواد سیاسی بالا، با آگاهی از شرایط نظام و انقلاب و شناخت کامل از نامزدهای خود در پای صندوق های رای حاضر می شوند.

آل هاشم با تاکید بر اینکه نباید هیچ گروه و جناحی از احساسات پاک جوانان و رای اولی ها بهره برداری ابزاری کنند، یادآور شد: این قشر اسیر کارهای عوام فریبانه نمی شوند و با بینش سیاسی بالای خود افراد اصلح را به مدیریت کشور و شهرها و روستاها انتخاب خواهند کرد.

وی ادامه داد: لازم است نامزدها برای حضور در صحنه به دین و دنیای مردم آسیب نزنند و کسی باید سکان هدایت و مدیریت کشور را به دست گیرد که راهکار عملی برای برطرف کردن دغدغه ها و مشکلات مردم خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی داشته باشد.

آل هاشم با اشاره به تزریق روح ناامیدی و یاس و دعوت مردم به عدم مشارکت در انتخابات از سوی رژیم های صهیونیستی و آل سعود و آمریکا، گفت: ۲۸ خرداد مردم ایران اسلامی به خصوص دختران جوان جامعه با تاسی از روحیه ولایت پذیری و ولایت مداری در مسیر ارزش ها حرکت خواهند کرد تا در این شرایط حساس نظام و انقلاب تنها نماند.

وی مشکلات اقتصادی کشور را ریشه در تحریم ها و بی کفایتی برخی مسوولان اقتصادی کشور دانست و افزود: انتخاب اصلح یعنی عدم تکرار موضع موجود و سپردن مدیریت کشور به فردی که عدالت گستر، فسادسیز و مردمی است و طعم فقر را چشیده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه جاری برگزار می شود.