به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، یدالله قاری زاده گفت: در کنار اعضای هیات‌های اجرایی، نظارت و سایر عوامل دخیل بر انتخابات، بازرسان انتخابات نیز یکی از عوامل مهم در حسن برگزاری انتخابات محسوب می شوند.

وی با اشاره به این‌که هیات بازرسی استان از پنج عضو تشکیل شده و هیات‌های بازرسی شهرستان‌ها نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، افزود: در هریک از این شعب اخذ رای در استان، یک نفر بازرس ثابت و برای هر ۱۵ شعبه نیز یک نفر سربازرس تعیین شده که در مجموع ۲۳۴ نفر به عنوان سربازرس در استان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: ۳۴ نفر نیز از سوی وزارت کشور به عنوان بازرس ویژه در استان انتخاب شده‌اند و در مجموع ۴۱۵۰ نفر بازرس بر روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان نظارت خواهند کرد.

قاری زاده از برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد برای بازرسان انتخابات در استان خبر داد و گفت: همه بازرسان باید به قوانین، اشراف کامل داشته و اصل بی طرفی را رعایت کنند.

وی با بیان این‌که تاکنون تخلف انتخاباتی مهمی در استان گزارش نشده است، افزود: متاسفانه برخی نامزدها، ضوابط قانونی تبلیغات را رعایت نمی‌کنند که تذکرات لازم به آن‌ها و طرفدارانشان اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده تخلفات در مهلت تبلیغات انتخاباتی، ناشی از بی اطلاعی هواداران نامزدها از دستورالعمل‌های تبلیغات است.