به گزارش ترجمان صبح، “سیدقاسم ناظمی” اظهار داشت: این  دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “بهارانه کتاب ۱۴۰۰” از ۱۷ لغایت ۲۵ خردادماه جاری در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور اجرا شد و  ۵۹  کتابفروشی از استان نیز در این طرح مشارکت کردند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در این دوره ۳۹ کتابفروشی از تبریز و ۲۰ کتابفروشی از شهرستانهای ملکان، عجب شیر، مراغه، بناب، چاراویماق، هشترود، اسکو، شبستر، میانه، مرند و بستان آباد مشارکت کردند و کتابفروشی های شهر کتاب تبریز، شایسته، توحید، بانک کتاب تبریز، حامد و  پاتوق کتاب به ترتیب بیشترین فروش را داشته اند.

وی ادامه داد: در طول مدت برگزاری طرح بهارانه کتاب در استان بیست هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نسخه  کتاب به ارزش یازده میلیارد و هفتصد و یازده میلیون و نود هزار ریال فروخته شد که در نوع خود نسبت به طرح‌های فصلی گذشته بی سابقه است.

 وی تصریح کرد: در این طرح علاقه‌مندان کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کردند.

 گفتنی است هفت درصد از کل کتابفروشی های کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد و در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ نیز پنج درصد فروش کل کشور به این استان اختصاص یافته است.