به گزارش ترجمان صبح، صمد عزیزی روز جمعه در گفت وگویی اظهار کرد: عوامل هیات نظارت بر انتخابات در سه هزار و ۶۰۰ شعبه حضور دارند و نظارت قانونی را اعمال می کنند.

وی خطاب به شهروندانی که در تبریز رای می دهند، گفت: انتخابات ریاست جمهوری در تبریز به صورت کاغذی و سنتی است اما انتخابات شوراهای شهر و روستا به ۲ روش الکترونیکی و سنتی انجام می شود و با توافق وزارت کشور همزمان با اخذ الکترونیکی رای برای جلوگیری از اتلاف وقت به صورت سنتی و کاغذی هم انجام می شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی مستقر در شعب اخذ رای حق پرسش از مردم برای نام بردن نامزد مورد نظر را ندارند و پرسش از مردم تخلف است.

رای‌گیری در آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور در سه هزار و ۵۲۱ شعبه اخذ رای انجام می‌شود و بر اساس اعلام سامانه ملی ثبت احوال، سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای‌دادن هستند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تبریز به صورت کاملا الکترونیکی بوده و در ۷۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۸۰۰ صندوق الکترونیکی برگزار می شود.

امروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همراه با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ،  انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، قم و ماندران همچنین میان دوره ای مجلس یازدهم در حوزه های انتخابیه  “آستانه اشرفیه”، “تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس”،”تفرش”، “بهار و کبودرآهنگ”، “گچساران” و “میانه” ، برگزار می شود.