رئیس سازمان فرهنگی امور ارتباطات سازمان اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز از افتتاح گالری هنرمندان تبریز در ماههای آتی خبر داد و از پیشنهادات و همفکری اصحاب رسانه در راستای پاسخگویی به دغدغه های نمایندگان شهر و شهروندان ضروری دانست.
به گزارش ترجمان صبح، بابک دانش پناه رسانه به نشستی صمیمی با اصحاب رسانه در تبریز اظهار داشت: در نتیجه عملکرد و برنامه های ماندگار فرهنگی شهر این سازمان همین نشست‌ها شکل گرفتند و در مرحله اجرا به سرانجام رسیده اند.

وی افزود: ما از طرح ایده ها، پیشنهادها، دغدغه ها و خلاقیتهای فرهنگی و اجتماعی و ورزشی جدید در سطح شهر تبریز استقبال می کنیم.

دانش پناه وی با اشاره به برنامه های برگزار شده توسط این سازمان گفت: سازمان فرهنگی امور ارتباطات سازمان اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در ماه‌های گذشته با برگزاری جشنواره بایرامیق، در ایام نوروز به شکل مجازی و مسابقه کتابخوانی بایراملیق برای عموم شهروندان کوشید زمینه ساز بهره گیری شهروندان از بستر فضای مجازی در ایام نوروز باشد.
وی اضافه کرد: مجموعه برنامه های “ایران من” در قالب ۵۰ بخش متنوع و با همراهی هزاران نفر از شهروندان برگزار شد که همه آنها ضمن توجه به کلیه شهروندان، می کوشید زمینه ساز حمایت از هنرمندانی را که در دوران کرونا آسیب دیده بودند فراهم آورد.
دانش پناه همچنین افزود: همچنین پنجمین جایزه کتاب سال تبریز نیز با استقبال قابل توجه اصحاب فرهنگ و هنر برگزار شد؛ این جشنواره بعد از قریب هفت سال احیا می شد که برگزاری آن نقطه عطفی در فعالیت های سازمان به شمار می رود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با قدردانی از همراهی همه اصحاب رسانه در پوشش این رویدادها خاطرنشان کرد: مایه امیدواری و دلگرمی ماست که همه این رویداد ها در یک هماهنگی کامل با بسامدی از محصولات متنوع خبری همراه شد.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های اخیر سازمان تمرکز بر سلسله جشن های دهه کرامت بود که با استقبال کم سابقه شهروندان در محل آمفی تئاتر روباز تفرجگاه عینالی تبریز برگزار شد و جا دارد از همه همراهان و نهادهایی که در این راه با ما همکاری کردند و نیز مردم اخلاق مدار تبریز که با مدنیتی قابل ملاحظه، اما در برگزاری این برنامه دلگرمی امید داد تشکر کنیم.
دانش پناه به برگزاری مدارس دائمی ورزشی شهرداری تبریز در رشته های متنوع اشاره کرد و افزود: با وجود سابقه استقبال شهروندان از این مدارس که پرورش دهنده استعدادهای ورزشی شهر خواهد بود، کلاس های متنوعی در رشته های فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، کاراته، تکواندو و کشتی در تمام نقاط شهر هستیم و به این شکل به رفع کاستی های این حوزه یاری می رسانیم.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز برگزاری آیین اختتام جشنواره خوشنویسی شهریار را همزمان با روز قلم، اقدام ارجمند دیگری برای معرفی مواریث فرهنگی و ادبی شهر دانست و از همراهی هنرمندان و اساتید برجسته در این رویداد قدردانی نمود.
دانش پناه در ادامه ابراز کرد: در یک ماه گذشته و با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات، بیش از ۵۰ برنامه میدانی در راستای افزایش نشاط اجتماعی و تشویق مردم به حضور حداکثری در پای صندوق های رای توسط سازمان فرهنگی، هنری و ورزش شهرداری تبریز برگزار شده است.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری تبریز در ادامه با بیان اینکه به رغم شرایط کرونایی، برنامه های سازمان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار می شود اظهار کرد: بی توجهی به پروتکل ها در حقیقت، بی توجهی به رعایت حقوق شهروندی و بی احترامی به حق الناس است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید مجدد بر ضرورت توجه به حمایت بیشتر از هنرمندان و ورزشکاران آسیب دیده از کرونا ابراز کرد: تعدد دستگاه‌های فرهنگی و موازی کاری‌های مختلف، باعث شده که هیچ گونه انسجامی در نحوه حمایت از ورزشکاران، هنرمندان و چهره‌های فرهنگی شهر وجود نداشته باشد.
بابک دانش ‍‍‍‍‍ پناه با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در افزایش نشاط و شادابی جامعه گفت: تعامل و همکاری تمامی متولیان حوزه فرهنگ و ورزش با رسانه‌ها، امری ضروری در توسعه هرچه بیشتر نشاط اجتماعی است.
وی گفت: تعامل و همکاری با رسانه‌های استان را یکی از وظایف و اولویت‌های اصلی خود می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم در این مسیر، گام هایی هرچند کوچک برای رضایتمندی، شادی و نشاط همشهریان تبریزی برداریم.
وی با بیان اینکه افتتاح گالری هنرمندان تبریز در سال ۱۴۰۰، حمایت از برگزاری نمایشگاه و جشنواره مطبوعات استان و افزایش تعامل و همکاری های دوسویه با رسانه‌های استان از دیگر برنامه های پیش روی این سازمان است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم با همراهی تمامی دلسوزان شهر، برنامه های متنوع و گسترده مشابهی را در ایام پیش رو در سطح شهر اجرایی و موجبات رضایت شهروندان محترم را فراهم نماییم.