به گزارش ترجمان صبح، اصغر آدی بیگ روز سه شنبه در جلسه کارگروه ستاد معاینه فنی شهرستان تبریز افزود: بر اساس آمار پلیس راهور حدود ۱۴ هزار جریمه عدم برگ معاینه فنی خودرو صادر شده که امید است شهروندان با حضور به موقع در مراکز معاینه فنی مانع بروز حوادث و همچنین اعمال قانون شوند.

وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از آلودگی هوا، حمایت از هوای پاک و جلوگیری از نقص فنی خودرو که نقش مهمی در تصادفات دارند به موقع در مراکز معاینه فنی حضور یابند و در صورت نیاز با برطرف کردن نقص فنی خودرو از آسیب های احتمالی جلوگیری کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اشاره به احداث پارک آموزش ترافیک ایل گلی در محدوده پارک اوتیسم گفت: این پارک در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار و ۲۵۵ مترمربع با مشارکت سازمان سیما منظر و فضای سبز و شهرداری منطقه ۲ احداث شده است.

ادی بیگ، با بیان اینکه ایده پارک آموزش ترافیک با استفاده از خودروهای کودک نخستین بار توسط جاکا ناپاری یک آلمانی – فنلاندی ارایه شد، ادامه داد: در زمان کنونی بیش از صدها پارک آموزش ترافیک در کشورهای مختلف دنیا از جمله اتریش، آلمان، فرانسه و ژاپن مورد بهره برداری قرار گرفته است و تلاش می شود در تمامی مناطق دهگانه پارک ترافیک جهت ارتقاء فرهنگ ترافیکی ایجاد کرد.