به گزارش ترجمان صبح؛ فرگل صحاف ، صبح روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته ۵۸۶ مسکن مددجویی برای جمعیت هدف عادی و خانوار های دارای ۲ عضو معلول و بیشتر در مناطق شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان تحویل آماده شد که در هفته بهزیستی امسال نیز ۷۸ واحد تحویل داده می شود.

وی افزود: بهزیستی استان آذربایجان شرقی در سال گذشته ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای ۸ هزار و ۴۰۰ پرداخت کرد که میزان جذب اعتبارات نسبت به سال پیش از آن ۷۶ درصد افزایش داشته است.

فرگل ادامه داد: باتوجه به روحیه خیرخواهانه مردم توانستیم افتخار جلب و جذب بالغ بر ۱۲۵ میلیارد تومان کمک های نقدی، غیر نقدی و خدماتی را در کارنامه بهزیستی جذب کنیم.

مدیرکل‌بهزیستی استان تصریح کرد: در راستای توسعه مراکز غیردولتی ۱۶۷ مرکز مثبت زندگی در سطح استان افتتاح شد که به عنوان پیشخوان الکترونیک بهزیستی برای گروههای هدف تحت پوشش به صورت رایگان خدمات ارایه می دهند.

وی در ادامه یادآور شد: ۸۵ مرکز روزانه توانبخشی در استان برای سه هزار و ۹۱۷ نفر خدمات ارایه می دهد.

فرگل با اشاره به برنامه های برنامه های پیشگیری از تنبلی چشم در راستای میزان نابینایی و کم بینایی در سال گذشته، اظهار ابراز داشت: از طریق پایگاههای دائمی و سیار ۹۴ هزا رو ۴۶۹ کودک ۳ الی ۶ ساله غربال شدند که از این تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ کودک بیمار درمان شده اند.

وی افزود: بهزیستی استان در بحث فرزندان بی سرپرست و یا بد سرپرست با بهره مندی از ۲۴ مرکز تخصصی هیئت امنایی، نزدیک به ۳۲۰ فرزند را بصورت شبانه روزی نگهداری می کند.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست های خانواده محور، یک هزار و ۶۰۰ فرزند در خانواده و کنار بستگانی که دادگاه حضانت فرزندان را به آنان سپرده از خدمات مالی مستمر و موردی سازمان بهره مند می باشند و که در مجموع اعتبار یکساله ای بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان و مورد حمایت قرار دارند.