به گزارش ترجمان صبح، براساس این تفاهم‌نامه که روز یکشنبه امضا شد، مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور بازسازی و HD سازی نودال پخش صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی طی یک سال از محل منابع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان و منابع داخلی سازمان صداوسیما تأمین خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، با قدردانی از خدمات و تلاش‌های صداوسیمای مرکز استان، گفت: خوشبختانه با تلاش‌های جدی مدیران این مرکز، تفاهم‌نامه پیشین مبنی بر راه‌اندازی واحد سیار عملیاتی شد و هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی کارهای ارزنده و فاخری را در موضوعات مختلف ازجمله انتخابات، مبارزه با کرونا و فیلم و سریال‌سازی انجام داده است که جای قدردانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز از نظر نرم‌افزاری توانمندی‌های خوبی دارد، اما از نظر سخت‌افزاری، کمبودهایی هست که امیدواریم با اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری، این کمبودها رفع شده و صداوسیما در پیشبرد اهداف توسعه استان موثرتر از قبل ظاهر شود.

این تفاهم‌نامه به امضای محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی، رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری سازمان صداوسیما و داود بهبودی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی رسید.