به گزارش ترجمان صبح، ایرج شهین باهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای توسعه حمل و نقل عمومی و ضرورت توجه به کیفیت خدمات دهی خودروهای مسافربری درون شهری، در چهار سال اخیر ۷۹۵ دستگاه تاکسی نوسازی و در سیستم ناوگان تاکسیرانی شهر تبریز حفظ شده است.

وی اظهار کرد: نوسازی تاکسی‌ها در راستای بهره وری و بهینه سازی مصرف، موضوعی است که از مدت‌ها قبل به دنبال تحقق آن هستیم، اما این مشکل نه فقط در تبریز، بلکه در دیگر کلانشهرهای کشور نیز وجود دارد.

شهین باهر با اشاره به برنامه های شهرداری تبریز در خصوص ناوگان تاکسیرانی برای سال ۱۴۰۰ گفت: الحاق ۲۰۰ دستگاه تاکسی هیبریدی تویوتا و فعالیت در مسیرهای خاص مثل راه‌آهن، فرودگاه و ترمینال، خروج ۳۰۰ دستگاه تاکسی پیکان از ناوگان، اعطای ۲۰۰ وام کم‌بهره، عقد قرارداد با شرکت اسقاط خودرو، تهیه‌ی برچسب و تعیین مسیر تاکسی‌ها و نوسازی ۵۰۰ تاکسی دیگر، جزو برنامه های سال جاری سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز است.

وی اضافه کرد: ۵۳ درصد تاکسی‌های شهری این کلان‌شهر شامل پنج هزار و ۷۰۰ دستگاه فرسوده است.

شهردار تبریز یادآوری کرد: علاوه بر این تاکسی ها، ۱۵۰ آژانس مسافربری شهری نیز زیر نظر سازمان تاکسیرانی به مردم خدمات رسانی می کنند و فعالیت آن ها به صورت مستمر رصد می‌شود.