به گزارش ترجمان صبح، بیست‌ویکمین دوره تور دوچرخه‌سواری یک روزه کندوان امروز (دوشنبه ۲۸ تیر ماه) با شرکت ۱۳۰ رکابزن در سه رده سنی پیشکسوتان، بزرگسالان و جوانان برگزار شد.

در این دوره، دوچرخه‌سواران ابتدا مسیر تبریز به شهر جدید سهند را رکاب زده و پس از استراحتی کوتاه مسیر شهر جدید سهند تا روستای تاریخی کندوان را طی کردند.

در نهایت و در مجموع دو مرحله، حمید پورهاشمی، رکابزن ملی‌پوش تیم دانشگاه آزاد اسلامی‌ تبریز توانست مقام قهرمانی بزرگسالان را به خود اختصاص دهد.

پس از این دوچرخه‌سوار، خلیل خورشیدی و علی لبیب، ۲ نماینده دیگر تبریز دوم و سوم شدند تا هر سه سکوی رده سنی بزرگسالان به رکابزنان میزبان برسد.

نکته جالب اینکه در دوره گذشته خورشیدی قهرمان و پورهاشمی‌ نائب قهرمان شده بودند که در این دوره پورهاشمی‌ از رقیب همشهری سبقت گرفت.

در این رده سنی، بهنام خسروشاهی از تبریز، سیدمیلاد قالیچی از تهران و حسن سیف‌اللهی از تبریز در جایگاه چهارم تا ششم ایستادند.

در رده سنی جوانان هم پرهام شهسواری از کرج عنوان قهرمانی را از آنِ خود کرد و مهدی مطاعی از تبریز و بنیامین فنائی از مشهد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

حسین جهانبانیان از تبریز، مصطفی لقمیان از اندیمشک و امید اسفندیاری از تهران نیز در رده سنی پیشکسوتان مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در آئین اختتامیه این دوره، به ۶ نفر نخست در رده سنی بزرگسالان و سه نفر برتر رده‌های سنی جوانان و پیشکسوتان جوایز نقدی اهداء شد.

این مراسم با حضور فرهنگ شادنیا دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری، ابراهیم فیروزی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان، رسول هاشم‌کندی رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان و یدالله هوشیار بنیانگذار مسابقات برگزار شد.

گفتنی است، تور دوچرخه‌سواری کندوان با ۲۱ سال قدمت، دومین تور قدیمی‌دوچرخه‌سواری کشور پس از تور ایران – آذربایجان است.