به گزارش ترجمان صبح، در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، لحظاتی پیش تیم تراکتور در دیداری خارج از خانه مقابل آلومینیوم اراک به یک پیروزی پرگل دست یافته و موفق شد میزبانش را با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کند.

جدال دو تیم همزمان با سایر دیدارهای این هفته از ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه (۲۹ تیر ماه) در ورزشگاه امام خمینی اراک برگزار شد و سرخ‌پوشان تراکتور شروع خوبی داشتند و از همان دقایق ابتدایی بر توپ و میدان مسلط شدند.

بازی برتر شاگردان فیروز کریمی‌در دقیقه ۳۵ نتیجه داد و این تیم روی یک ضربه کرنر توسط بهزاد سلامی‌به گل نخست دست یافت. این بازیکن در شلوغی محوطه جریمه با ضربه‌ای در حالت نامتعادل دروازه میزبان را فرو ریخت.

بعد از این گل آلومینیوم برای جبران کار پیش آمد ولی این تراکتور بود که در دقیقه دوم از وقت‌های اضافه با فرار مهدی تیکدری در موقعیتی مشکوک به آفساید و البته روی خروج اشتباه حسین پورحمیدی به گل دوم رسید تا با برد مطمئن به رختکن برود.

در نیمه دوم میزبان که چیزی برای از دست دادن نداشت و در پی تلافی گل‌های خورده بود، هجومی‌کار کرد و تراکتور با عقب‌نشینی به دنبال حفظ برتری خود بود و نیم‌نگاهی نیز به ضدحملات داشت.

مقاومت بازیکنان تراکتور تا دقیقه ۸۸ ثمربخش بود اما اعلام یک ضربه پنالتی باعث شد تا قفل دروازه این تیم شکسته و اختلاف به حداقل برسد. مرتضی آقاخان از روی ضربه پنالتی و در شرایطی که اخباری مسیر توپ را درست تشخیص داده بود این گل را به ثمر رساند.

اما این پایان کار نبود و درحالی که آلومینیوم در لحظات انتهایی در تلاش برای زدن گل تساوی بود، بازهم اسیر ضدحمله تراکتور شد و محمد عباس‌‌زاده بهترین گلزن سرخ‌پوشان تیر خلاص را بر پیکر حریف وارد کرد.

ارسال دقیق سعید واسعی که به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمده بود، در پشت مدافعان آلومینیوم به محمد عباس‌زاده رسید و این بازیکن با گذر از دروازه‌بان حریف گل سوم را به نام خود ثبت کرد.

البته در این گل بازهم حسین پورحمیدی، سنگربان تیم آلومینیوم خروج اشتباهی داشت و با سایه‌زنی از مهاجم تراکتور دریبل خورده و درنهایت دروازه خود را باز شده دید.

بدین ترتیب تراکتوری‌ها در سومین تقابل فصل خود مقابل آلومینیوم و در حالی که در دو جدال گذشته نتیجه را واگذار کرده بودند، بالاخره از سد این حریف عبور کرده و انتقام سختی از اراکی‌ها گرفتند.

این دیدار بی‌حاشیه نبود و علیرضا منصوریان در دقایق ابتدایی نیمه دوم پس از جر و بحث با اعضای تیم حریف از روی نیمکت تیمش اخراج شد. جالب اینکه او در تقابل قبلی دو تیم در جام حذفی نیز به طرز مشابهی اخراج شده بود.

با نتیجه به دست آمده در این دیدار، تراکتور ۴۲ امتیازی شد و با توجه به توقف فولاد مقابل پیکان به مکان چهارم جدول رسید. آلومینیوم اما فرصت سبقت از رقیب را از دست داده و با ۳۷ امتیاز به رده نهم سقوط کرد.