به گزارش ترجمان صبح، “مسعود باقرزاده کریمی” در جلسه‌ای با حضور مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و غربی در تبریز، با اعلام این مطلب افزود: تغییر شکل عظیمی در وزارت نیرو برای اصلاح ساختارها با رویکرد حوضه‌ای آغاز شده که بدون جامع نگری سایر بخش‌ها اثربخش نخواهد بود. مشکل ما نداشتن تخصص نیست بلکه در فعالیت‌های بین‌بخشی و مسائل اجتماعی و اکوسیستمی آب است که اگر هماهنگی لازم اتفاق نیفتد، گرفتار چالش‌های حوضه‌ای خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: الگوی زندگی، الگوی تولید و کشاورزی در کشور اصلا سازگار با کم آبی نیست. هنر ما باید پذیرش مشترک مسئولیت در تمام کمیسیون‌های حوضه باشد و ارگان‌های اجرایی عضو باید سهم خود را ادا کنند و موفقیت وزارت نیرو به تنهایی کافی نیست؛ برای مثال وزارت کشاورزی باید در قبال کاهش ۴۰ درصدی تخصیص آب کشاورزی که در ستاد احیای دریاچه مصوب و اجرایی شده، زیرساخت‌های لازم را برای ظرفیت سازی و سازگار کردن کشاورزان با کاهش محصول فراهم کند و این فعالیت را همزمان با وزارت نیرو پیش ببرد.

باقرزاده با اشاره به اینکه گذشتگان با آینده‌نگری خوبی که داشتند سابقه موفقی در مدیریت آب از خود به یادگار گذاشته‌اند، تصریح کرد: در کنار حل فوریت‌ها، باید نگاه بلند مدت و آینده‌نگری در پیش بگیریم وگرنه در آینده دچار مشکلات جدی خواهیم شد.