فرماندار بستان آباد گفت: اعتبارهای پرداختی به دهیاری های این شهرستان در دولت یازدهم در مقایسه با گذشته بیش از ۱۱ برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، علی بدرشکوهی روز چهارشنبه در همایش دهیاران این شهرستان افزود: این دولت در دوره فعالیت خود بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال به دهیاری های این شهرستان کمک کرده است.
وی توانمند سازی روستاها، ایجاد فرصت های اشتغال و تولید در روستاها را ضروری دانست و اظهار کرد: از وظایف اصلی دهیاران شناسایی و معرفی پتانسیل های موجود در هر روستا برای جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار و مولد است.
فرماندار بستان آباد یادآوری کرد: پایین بودن سطح درآمد و بهره وری پایین در بخش تولید در روستاها از مشکلات روستائیان است و دهیاران باید برای حل این مشکل با جدیت وارد میدان عمل شوند.
بدرشکوهی، ادامه داد: دفع غیراصولی فاضلاب، پسماندها و زباله های خانگی در برخی روستاها سلامت و بهداشت عمومی را تهدید می کند و باید با همکاری دهیاری ها این مشکلات برای حفظ سلامت و بهداشت روستائیان رفع شود.
وی توجه به بخش فرهنگ در روستاها را ضروری دانست و یادآوری کرد: افزایش اماکن فرهنگی مانند کتابخانه ها و سالن های ورزشی در روستاها جزو اولویت های اصلی دولت برای توسعه مناطق روستایی است که دهیاران در این بخش نیز باید با همه توان و پتانسیل موجود اقدام کنند.
بدرشکوهی با اشاره به انتخابات سال آینده گفت: امانتداری از آرای مردم و ایجاد زمینه برای حضور پرشور آنان در انتخابات دو وظیفه اصلی مجریان انتخابات و مسئولان است‎.
وی وظیفه مجریان انتخابات را سنگین توصیف کرد و افزود: ایجاد زمینه برای حضور حداکثری و صیانت از آرای مردم دو وظیفه اصلی مجریان انتخابات است.
شهرستان بستان آباد در ۵۵کیلومتری شرق تبریز و در مرکز تبادل ارتباط جاده ای واقع است.

ایرنا