به گزارش ترجمان صبح، مصطفی مولوی‌فرد اظهار کرد: این پروژه بنا به طرح مصوب شهرداری در مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۷۰ متر مربع و با هزینه‌ی ۱۵ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اتمام عملیات عمرانی ساخت‌وساز در ایستگاه ۱۲ خط یک متروی تبریز در هفتم شهریور ماه سال ۱۳۹۸ یادآور شد: شهریور ماه سال ۹۸ با تلاش تمامی همکاران، عملیات عمرانی در ایستگاه ۱۲ خط یک مترو به پایان رسید و در سال ۹۹ بنا به دستور شهرداری تبریز، مسئولیت ساماندهی و محوطه سازی  این ایستگاه نیز بر عهده‌ی سازمان قطار شهری تبریز قرار گرفت که تمام تلاش ما، اتمام آن در کمترین زمان ممکن است.

وی ضمن تقدیر از بازاریان و کسبه‌ی این منطقه گفت: کسبه‌ی این منطقه با صبر و حوصله‌ی خود، سازمان قطار شهری را برای تحقق پروژه‌ی بزرگ‌ مترو تبریز همراهی کردند که ما قدردان حمایت این عزیزان هستیم.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به جزئیات اجرایی این پروژه گفت: به منظور اجرای این پروژه، بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متر کانال کشی و جدول کشی، ۲۵۴ متر کانال بتنی و ۸۹۰ متر مربع سنگ در ضخامت های ۴.۵ سانتی متری انجام شده است.

وی با اشاره به جایگاه ویژه‌ی ایستگاه ۱۲ خط یک مترو تبریز گفت:  این ایستگاه به عنوان محل اتصال خطوط ۲،۱و۳ مترو تبریز، نقش ویژه‌ای در بحث های ترافیکی این منطقه خواهد داشت که بی‌شک این پیاده راه می‌تواند نقش بسزایی در تسهیل استفاده‌ی همشهریان از خدمات مترو داشته باشد.