فرماندار اهر با اشاره به اینکه با بررسی دلایل و مستندات در مورد صلاحیت کاندیداهای مجلس دهم صلاحیت سه تن از داوطلبان محرز نشد، گفت: صلاحیت ۴۳ نفر از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه اهر و هریس از سوی هیئت اجرایی تأیید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، سید محمد عابدی در گفت‌وگو با خبرنگاراناظهار داشت: فرصت ۱۰ روزه بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس دهم در حوزه اهر و هریس به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه با بررسی دلایل و مستندات در مورد صلاحیت کاندیداهای مجلس دهم صلاحیت سه تن از داوطلبان محرز نشد، افزود: صلاحیت ۴۳ نفر از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه اهر و هریس از سوی هیئت اجرایی تأیید شد.

فرماندار شهرستان اهر اضافه کرد: صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس در حوزه اهر و هریس بر اساس استعلامات مراجع چهارگانه انجام شده است.

عابدی در پایان با تاکید بر این‌که کاندیداهایی که رد صلاحیت شده‌اند مهلت دارند تا شکایت خود را به هیئت نظارت آذربایجان شرقی اعلام کنند، خاطرنشان کرد: عدم عبور از فیلتر هیئت اجرایی به منزله رد صلاحیت کلی نیست بلکه هنوز مراحل متعددی در بررسی صلاحیت‌های داوطلبان وجود دارد در صورتی که هیئت اجرایی تأیید نکرد هیئت نظارت استان، کشور و شورای نگهبان مجدداً صلاحیت داوطلبان را بررسی می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اهر یادآور شد: در طول مهلت یک هفته‌ای ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس، ۴۶ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه اهر و هریس نام نویسی کردند که ۱۰ نفر از این داوطلبان از طریق وزارت کشور ثبت نام کرده‌اند.

تسنیم