به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام والمسلمین آقاجانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از سنت های پیامبر اکرم (ص) اقامه نماز بود واکر در ظهر عاشورا اقامه نماز صورت نمی پذیرفت این سنت پیامبر به مرور کمرنگ تر می شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره بر برگزاری نماز ظهر عاشورا در صحن باز مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز تصریح کرد: امسال نماز ظهر عاشورا بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، بدون هرگونه دست روی قبل و بعد از اقامه نماز، رعایت فاصله شرعی و بهداشتی و در فضای باز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نمازگزاران برای شرکت در نماز ظهر عاشورا حتماً ماسک، مُهر، سجاده، تسبیح و زیرانداز شخصی را همراه داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاجانی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: از اول محرم در فضای مجازی مسابقه کتابخوانی نماز عشق امام حسین (ع) و نماز عاشورائیان در سطح کشور برگزار میشود که برندگان هدایایی از سوی ستاد اقامه نماز کشور اهدا می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: در صورت ارسال عکس؛ دل نوشته ؛ شعر و داستان و.. در خصوص نماز ظهر عاشورا به ستاد اقامه نماز استان؛ هدایایی اهدا خواهد شد.