به گزارش ترجمان صبح، بهروز مهدوی در خصوص آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونای شهرستان تبریز اظهار کرد: زدن ماسک، دوری از تجمعات و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها همچنان توصیه ستاد مقابله با کرونا است.

وی با اشاره به روند روبه رشد واکسیناسیون در کشور و آذربایجان شرقی گفت: واکسیناسیون جلوی ابتلاء به کرونا را نمی‌گیرد و با توجه به تجمعات اخیر، روند ابتلاء در شهرستان سه برابر و فوتی‌ها نیز چهار برابر افزایش یافته است.

فرماندار تبریز با بیان اینکه تصمیمات قبلی ستاد کرونای شهرستان تبریز به قوت خود باقی است، خاطرنشان کرد: فقط مشاغل گروه یک و مشاغل گروه دو نیز با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند فعالیت کند و گروه‌های شغلی سه و چهار همچنان تعطیل هستند.

مهدوی با بیان اینکه تاکسی‌ها و اتوبوس‌های واحد حق تردد به هسته مرکزی شهر را ندارند، گفت: تاکسی‌ها باید با سه نفر و اتوبوس‌ها نیز با یک سوم ظرفیت مسافر فعالیت کنند و ضمن اینکه محدودیت تردد شبانه نیز همچون گذشته برقرار بوده و چنانچه خودرویی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد تردد کند، ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

فرماندار تبریز خاطرنشان کرد: به شهرداری تبریز نیز اعلام شده که تمام بوستان‌ها و پارک‌ها را تعطیل کند و فقط پارک ائل گلی و عینالی صرفاً برای پیاده روی مجاز بوده و هرگونه اتراق ممنوع است.

وی ادامه داد: حضور کارکنان در ادارات تبریز نیز با یک سوم امکان پذیر است.