به گزارش ترجمان صبح، اصغر عزیزی اقدم، نماینده استان آذربایجان‌شرقی در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، امروز در روز ماقبل پایانی این مسابقات توانست به مقام قهرمانی رسیده و مدال طلا را از آنِ خود کند.

هوگوپوش وزن ۷۵+ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم نهائی «آندرس مولینا» از کاستاریکا را در راند طلایی (۹ بر ۹) شکست داده و به مرحله نیمه‌نهائی صعود کرد.

این تکواندوکار میانه‌ای در نیمه‌نهائی نیز «زین الدین آتائف» قهرمان جهان از کشور روسیه را با حساب ۹ بر ۴ از سد راه خود برداشت و با شایستگی گام به دیدار پایانی گذاشت.

در ادامه، وی در فینال به مصاف «ایوان میکولیچ» تکواندوکار پرافتخار کرواسی رفت که در یک جدال نزدیک با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به پیروزی رسیده و صاحب نشان طلا شد.

بدین ترتیب، اصغر عزیزی تنها مدال ورزشکاران اعزامی‌استان آذربایجان‌شرقی و دوازدهمین و آخرین نشان طلای کاروان کشورمان در مسابقات پارالمپیک توکیو را کسب کرد.

در پایان مسابقات امروز، کاروان اعزامی‌کشورمان در جدول توزیع مدال‌ها با خلق بهترین عملکرد تاریخ خود و کسب ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز به کار خود خاتمه داد.

گفتنی است، پرونده رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو فردا (یکشنبه ۱۴ شهریور ماه) با برگزاری مسابقات روز آخر بسته خواهد شد و کاروان ایران در این روز نماینده‌ای ندارد.