به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، سیدرضا سیدعلیخانی روز شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، با قدردانی از حمایت‌های مدیریت ارشد استان از بخش صنعت و تولید، گفت: آذربایجان شرقی جزو استان‌های صنعتی کشور است و مدیران و متولیان این بخش در استان وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت‌ها و هدایت‌های استانداری، مدیران سازمان صمت استان اجازه توقف فعالیت‌ها را نداده‌اند و ثابت کردند که در شرایط سخت هم می‌توان روند توسعه و پیشرفت را طی کرد.

وی همچنین با معرفی غلامعلی راستی به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، او را از چهره‌های شناخته‌شده در بین صنعت‌گران و بازرگانان استان دانست و ابراز امیدواری کرد برنامه‌های بخش صنعت و تولید استان در دوران مدیریت جدید با جدیت اجرا شود.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: با وجود تمام تنگناها و مشکلاتی مانند تحریم‌ها و کرونا، شاخص‌های اقتصادی و تولیدی استان رو به رشد بوده و روند توسعه صنعتی استان متوقف نشده است که این موفقیت در سایه همراهی بخش خصوصی و تلاش‌های مسئولان بخش‌های مرتبط به دست آمده است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در این دیدار، با اشاره به فرازوفرودهای به‌وجودآمده در سازمان صمت استان در ماه‌های اخیر، گفت: متأسفانه در سال مانع‌زدایی برای بخش تولید، شرایطی پیش آمد و مشکلاتی ایجاد شد که موجب گلایه صنعت‌گران و تولیدکنندگان استان شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات، مدیران و کارکنان سازمان صمت با تلاش جهادی و همراهی بخش خصوصی، اجازه ندادند روند فعالیت‌های این بخش متوقف شود که نتیجه این تلاش‌ها، کاهش نرخ بیکاری استان به ۷.۳ درصد بوده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از نظر ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی جزو استان‌های برتر کشور است، افزود: بخش خصوصی ما در دوران کرونا عملکرد چشمگیری داشت و علاوه بر اینکه هیچ واحد تولیدی تعطیل و هیچ نیروی کاری تعدیل نشد، واحدهای تولیدی ما توانستند نیاز استان به محصولات مربوط به کرونا را هم تأمین کنند.

وی همچنین با اشاره به انتصاب غلامعلی راستی به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: ایشان از مدیران باتجربه این بخش هستند که تعامل و هماهنگی خوبی با بخش خصوصی و دستگاه‌های مرتبط دارند و امیدواریم با حضور ایشان فعالیت‌های این بخش با قدرت بیشتر ادامه یابد.

امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت، غلامعلی راستی به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی منصوب شد.