نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: آب شرب هشترود حاوی ماده آرسینیک است و این ماده موجب بروز سرطان در مردم می‌شود، به همین خاطر در مجمع نمایندگان استان تصمیم گرفته شد که آب شرب هشترود و بستان آباد از سد کلقان تأمین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، سید حمزه امینی در جلسه پرسش و پاسخ با مردم که در حسینیه آل طاها برگزار شد، خاطرنشان کرد: تا به حال ردیف بودجه‌ای برای اتمام سد سهند و پایاب آن در نظر گرفته نشده است؛ اما با تلاش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این پروژه از حوزه سپید رود صاحب بودجه شد و تا به الان چهار میلیارد تومان اعتبار  به این مجموعه اختصاص یافته است.

وی افزود: اگر دولت واقعاً به دنبال اجرای اقتصاد مقاومتی است، باید در مجموعه سد سهند هشترود سرمایه‌گذاری کند تا هم مردم و هم دولت بتوانند از این مجموعه به بهترین نحو بهره‌برداری کنند.

وی اظهار کرد: از سوی وزیر کشور ۱۱۰۰ تن آسفالت به منطقه هشترود اختصاص یافته است و بعد از عید خیابان‌های اصلی هشترود آسفالت‌ریزی خواهد شد.

امینی ادامه داد: باتوجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت، می‌توان گفت که بیمارستان امام حسین(ع) هشترود یکی از بیمارستان‌های نمونه کشور است که دارای چندین متخصص می‌باشد و در بیمارستان حضرت امیر المومنین(ع) چاراویماق نیز برای اولین بار عمل جراحی انجام شد.

وی با اشاره به انتخابات شورای شهرها و روستاها، اظهار کرد: مردم باید در رأی خود دقت داشته باشند و به کسانی رای دهند که بر سر ریاست با هم زد و خورد نداشته و فقط به فکر آبادانی منطقه باشند.

نماینده مردم هشترود ادامه داد: شهرداری و شورا موظف هستند به وضعیت شهر رسیدگی کنند؛ اما مردم نیز باید مطالبات شهرداری را پرداخت کنند تا دست شهرداری برای اجرای کارهای عمرانی و زیباسازی باز باشد.

وی گفت: در طول ۱۰ ماه گذشته، هشت طرح اساسی که به نفع مردم می‌باشد، به مجلس ارائه داده‌ام که همگی مصوب و به قانون تبدیل شده‌اند.

وی ادامه داد: اگر کارخانه ریل آسانسور و مس قاضی کندی هشترود شروع به کار کنند، مشکل بیکاری جوانان منطقه حل می‌شود و به طور مستقیم ۸۰۰ نفر صاحب شغل می‌شوند.

امینی یاد آور شد: از اواخر اردیبهشت ماه سال ۹۶ کار باز سازی هفت پل تخریب شده هشترود بر اثر جاری شدن سیل و کار ساخت و ساز درمانگاه تامین اجتماعی شروع می‌شود که نوید بخش روزهای بهتری برای منطقه است.

ایسنا