فرگل صحاف روز جمعه در حاشیه دیدار با ساکنان خانه سالمندان تبریز با بیان اینکه افراد بالای ۶۰ سال سالمند محسوب می شوند، افزود: میزان سالمندان استان از میانگین کشوری بیشتر است و این موضوع زنگ خطری جدی به لحاظ اجتماعی و فرهنگی و مسایل بهداشتی برای سال های آینده به شمار می رود.

وی مهم ترین هدف سازمان بهزیستی در خصوص سالمندان را افزایش امید به زندگی و ارتقای توانمندی های این قشر اعلام و اضافه کرد: بر همین اساس سعی داریم با افزایش توانمندی های سالمندان و بهبود عملکرد آنها مانع از رسوب سالمندان در منزل و یا عدم کارایی آنها شویم.

صحاف تعداد سالمندان تحت پوشش بهزیستی آذربایجان شرقی را ۲۷ هزار و ۸۶۹  نفر اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار نفر از این جمعیت از خدمات مستمر و مابقی از خدمات غیرمستمر استفاده می کنند.

صحاف با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی سالمند “برخورداری عادلانه همه سنین از فناوری های دیجیتال” است، اظهار داشت: در این شعار با توجه به آسیب پذیری بیشتر سالمندان در دوران کرونا، بر دسترسی سالمندان به فناوری های دیجیتال تاکید شده است.

وی ادامه داد: برای اینکه در دوران همه گیری ویروس کرونا، ارتباطات سالمندان با خانواده ها قطع نشود، لزوم آموزش و دسترسی هر چه بیشتر این قشر به فناوری های دیجیتال بیش از پیش احساس می شود تا بدین طریق بخشی از نگرانی های این قشر و آسیب های احتمالیی روحی و روانی آنها کاهش یابد.